Velký průšvih! Po porážce v Mostě se jihlavským fotbalistům postup do nejvyšší soutěže výrazně vzdálil. Na druhou Viktorii Žižkov ztrácí tři kola před koncem FC Vysočina čtyři body.

Když v padesáté deváté minutě utkání v Kladně vsítil vítěznou branku Karol Karlík, jistě netušil, že bude posledním úspěšným střelcem týmu. Tedy alespoň dosud.

Jihlavané poté nedokázali rozvlnit síť nejen ve zbývajících jedenatřiceti minutách zápasu, ale ani ve třech (!) následujících duelech. Nyní tedy její střelecká impotence trvá už 301 minutu.

„Šancí si v utkání vytvoříme dost, ale neproměňujeme je. Jsme neproduktivní a neefektivní,“ nebral si na klubových stránkách servítky kapitán týmu Filip Dort.

Kritika ofenzivy, chybí produktivita

Trenér Josef Vrzáček už dlouhodobě kritizuje útočnou fázi svých hráčů. „Schází nám kvalita ve finální fázi, nejsme produktivní v řešení těchto situací,“ říkal po domácí remíze s Třincem.

A po duelu v Mostě mohl jen zopakovat. „Střelbě, standardkám i finální fázi jsme se v posledních dnech a týdnech intenzivně věnovali, ale nakonec jsme v Mostě opět vyšli střelecky naprázdno,“ povzdechl si a na adresu domácích dodal: „Musím soupeři pogratulovat. Dal do zápasu srdíčko, a to byl ten rozdíl mezi námi. Takhle se bojuje o záchranu.“

Naopak boj o postup Jihlavští zatím vůbec nezvládají. Celé jaro mají postupové příčky na dosah, pevně se na nich usadit a odrazit soupeře ale nedokázali.

„V průběhu soutěže jsme měli několik mečbolů, kdy jsme se mohli prosadit na postupové příčky. Ztratili jsme ale strašně moc bodů,“ uznává Filip Dort.

Jihlava stejně jako Žižkov prohrála na jaře pouhé dva zápasy. Tuto shodnou bilanci ale výrazně neguje šest jihlavských remíz. Z nastálé nervozity potom pramení neklid v koncovce. V pěti z jedenácti jarních zápasů vyšla Vysočina s nulou na svém kontě…

Především právě proto musí jihlavští hráči i fanoušci doufat v zázrak. Ve třech posledních kolech musí smazat čtyřbodovou ztrátu na svého soupeře. Při aktuálním rozpoložení týmu se zdá tento úkol jako téměř nemožný.

To potvrzuje i gólman Vysočiny Maksims Uvarenko. „Abych řekl pravdu, v zázrak už nevěřím.“