A je tu konec. Fotbalisté FC Vysočina se budou zítra loučit s dalším druholigovým ročníkem. A loučení to bude smutné, naplnit postupové ambice se hráčům nepovedlo, nejvyšší soutěž opět zůstala jen snem.

Na stadion Vysočiny přijede v netradiční čas soupeř, který je „spolupachatelem“ popravy jihlavských fotbalistů. V podzimním utkání Karviná doma porazila Vysočinu 2:1, když skóre otáčela v závěrečné čtvrthodině duelu. Mimochodem, byla to zatím jediná výhra Karviné nad Jihlavou v druholigové historii…

V utkání, ve kterém už hráčům vlastně o nic nejde, by se domácí fotbalisté chtěli s fanoušky rozloučit výhrou. „Věřím, že se k tomuto duelu hráči správně namotivují,“ uvedl i trenér Vysočiny Josef Vrzáček.

Případné vítězství bude mít pro domácí hráče přece jen jistý punc výjimečnosti. „V případě tříbodového zisku se dostaneme na zisk třiapadesáti bodů. Jednalo by se tak o vůbec nejvyšší počet dosažených druholigových bodů v historii klubu,“ připomíná kouč.

Vrzáček musí před utkáním řešit závažný problém – koho vůbec postavit do základní jedenáctky. Pět zraněných hráčů a další dva vykartovaní už nenabízejí příliš možností pro kalkulování se sestavou. „V utkání určitě dostanou příležitost hráči, kteří toho na jaře tolik neodehráli. Plánuji také zařadit dva talentované hráče z juniorky,“ připouští Vrzáček, který zřejmě povolá Jiřího Fadrného a Davida Vacka.

Karviná bude určitě i v posledním utkání sezony nepříjemným protivníkem. Tým, který byl pasován za jednoho ze spolufavoritů druhé ligy, se probudil až na jaře a disponuje zkušeným kádrem.

V brance je jedničkou zkušený Kafka, v obraně mají hodně za sebou Pavlík, Motyčka a Knötig. Sestavu Karviné dále vyšperkovávají nebezpeční Milosavljev či Radzinevičius.

I proto se dá v sobotním večeru očekávat zajímavá ofenzivní partie. A zřejmě by se nikdo z příchozích fanoušků nezlobil, kdyby se zopakoval výsledek posledního vzájemného utkání těchto soupeřů v Jihlavě. Na podzim roku 2009 vyhrála Vysočina po zajímavé přestřelce 5:3.