Zajímavý los. V pátek se v Praze uskutečnil losovací aktiv druhé fotbalové ligy. Na jejím programu bylo také ustanovení jízdního řádu soutěže. Nový ročník bude zahájen v pátek osmého srpna v Jihlavě, kde se představí letošní vítěz ČFL Bohemians Praha.

Hráče FC Vysočina čeká obtížný vstup do soutěže. V prvním kole suverénní vítěz české skupiny třetí ligy, poté cesta na hřiště loňského nováčka Sezimova Ústí a poté doma další nový člen druholigové společnosti - exligista z Ústí nad Labem, který uhájil svoji profilicenci až na poslední chvíli.

Na domácím hřišti během podzimních osmi utkání přivítají jihlavští fotbalisté i další dva nováčky. Vítěz MSFL Opava přijede poslední zářijový den, čtvrtého listopadu se pak mohou fandové FC Vysočina těšit na pikantní duel se Zbrojovkou Brno.

Svěřenci nového trenéra Romana Pivarníka naopak s výjimkou Opavy a Karviná absolvují na podzim cesty ke svým nejvzdálenějším protivníkům – do Varnsdorfu, Mostu, Sokolova, Třince.

Oproti loňskému ročníku je v programu připravena i jedna novinka. Podobně jako v nejvyšší soutěži i druhá liga si první jarní kolo předehraje ještě na podzim.

Pro jihlavský celek to znamená, že první část soutěže zahájí i zakončí na svém trávníku, rozlučku s rokem 2011 obstará odvetný duel se Sezimovým Ústím.

Předprodej permanentních vstupenek na novou sezonu bude podle klubového webu zahájen 11. července, jejich cena dosud stanovena nebyla.