Jihlavští skončili na 13. místě se čtyřiadvaceti body, z nichž sedmnáct získali v jarní části. Trenéři proto přes zimní přípravu museli provést revizi mužstva a zapojit nové hráče, kteří tvořili značnou konkurenci do přípravy. Kvalita doplnění kádru se prokázala v jarních výsledcích.

Na podzim jste skončili na 15. místě, považujete posun o dvě příčky výše za zlepšení?

Samozřejmě, že jsem rád, protože tato bilance odpovídá našim možnostem. Na druhou stranu si troufám říct, že kdyby se nám vyhnula marodka, ke které došlo na přelomu dubna a května, rozhodně jsme mohli získat bodů více. Musím dodat, že naším největším problémem byly nestabilní výkonu brankářů. Kdyby v našem celku nastupoval Jan Kotnour, rozhodně bychom měli na kontě více bodů.

Dokážete po sezoně vyjádřit, jaké faktory sehrály v jarním vzestupu hlavní roli?

Kluci si zvykli na tréninkový dril a naše práce se ukázala už v zimní přípravě, kdy jsme porazili Trnavu, Bohemians, a České Budějovice. To se potvrdilo v úvodu jarní části, ve které jsme porazili Slovácko, Pardubice a remizovali v Hradci Králové. V dalších bojích nás trápila zmiňovaná marodka a zvedli jsme se až v závěru sezony. Konečná výsledková listina určitě není ideální, ale v mladším dorostu nám jde především o individuální zkvalitňování hráčů, v němž určitě došlo ke zlepšení.

Najdou se hráči, kteří by si zasloužili za výkony pochvalu?

Velmi dobrými výkony se prezentoval Pedro, kterého však přibrzdilo zranění. Zlepšení zaznamenal nejlepší střelec týmu Kelbler a předpoklady prokázal útočník Hověz. Dále bych vyzdvihl Demetera a Klusáka, kteří velmi překvapili. Rozhodně by se našli i další hráči, ale ty mnohdy trápila již zmiňovaná zranění. Nicméně věřím, že je v týmu řada hráčů, kteří mají uplatnění ve velkém fotbale.