Fotbalisty FC Vysočina dnes od 10.30 čeká další těžká prověrka před druholigovou sezonou. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka se v Nymburce představí proti Dukle Praha, která druhou ligu minulou sezonu vyhrála.

„Jsme ve fázi přípravy, kdy už se budeme pomalu soustředit na hráče základní sestavy, kteří nastoupí na převážnou většinu zápasu. S prostřídáním počítám tak dvacet minut před koncem,“ informoval kouč Pivarník.

Ten se bude muset obejít bez útočníka Stanislava Tecla, který leží v nemocnici s pásovým oparem. „Je to nepříjemná absence, navíc nevíme, kdy se Standa dá vůbec do pořádku,“ podotkl jihlavský trenér, který by tak rád přivedl ještě jednoho útočníka.

Schneider? Na 90 procent

Na Vysočině v minulých dnech usilovala o angažmá trojice fotbalistů a zdá se, že obránce Martin Komárek, záložník František Schneider i útočník Tomáš Sedláček by měla v Jihlavě podepsat smlouvu. „Jen u Schneidera to ještě není úplně jisté, řekl bych tak na devadesát procent. Přece jenom hrál naposledy jen divizi a tréninkové manko je znát. Je otázka, jestli se do potřebné kondice dostane, uvidíme po zápase s Duklou,“ řekl Pivarník.

Ještě atraktivnější soupeř čeká Jihlavu ve středu. Vysočina se od 18 hodin představí na Letné proti Spartě Praha.