Bez problémů odehráli první kolo Ondrášovka cupu favorizovaní hráči FC Vysočina. Na hřišti svého loňského přemožitele rovněž z prvního kola Ondrášovka cupu SFK Vrchovina nedali soupeři nejmenší šanci a po hladké výhře postoupili do dalších bojů.

VRCHOVINA – JIHLAVA 0:5

Jihlavští fotbalisté neponechali nic náhodě a od úvodního hvizdu spustili lavinu nájezdů na Vítkovu branku. Po pěti minutách se také dočkali vedoucí branky. Nepolapitelný Dolejš utekl po pravé straně a jeho nabídku do vápna Kučera chladnokrevně střelou ke vzdálenější tyči proměnil.

O pět minut později po téměř identické akci mohl uklidnit favorita Simr, ale ani tentokráte si kopačky střelky neobul. Naopak, nechal vyniknout Vítka, který jej pak ještě několikrát potrápil.

A nejen jeho, Vítek vytáhl během zápasu několik skvělých zákroků, díky kterým domácí neodešli ze hřiště s dvouciferným debaklem.

Jihlavané totiž předváděli pohlednou kombinační hru, většinu útoků vedli po křídelních prostorech, často se dostávali do přečíslení, utkání měli zcela pod kontrolou. Jejich hru ale ještě občas brzdily nepřesnosti. „Toto je jediné negativum našeho výkonu, časté nevynucené ztráty míče,“ uvedl po utkání trenér Roman Pivarník.

Pojistky se dočkali hosté ve 34. minutě. To nejprve Simr prohrál souboj s Vítkem, po následném rohu se ale pěknou hlavičkou blýskl Filip – 0:2. Když pak po hodině hry ztroskotal nebohý útočník na Vítkovi potřetí, pustil trenér Pivarník do hry Tecla.

Ten hned svůj první kontakt s míčem proměnil ve třetí branku a v závěru utkání domácí zcela odpadli. Po dalších kombinacích pak Vysočina Dolejšem a znovu Teclem podtrhla svoji vendetu za loňskou porážku.

Hráči Vrchoviny v utkání tahali za kratší konec. Viditelně jim chyběly režisérské schopnosti absentujícího kapitána Lukáše Michala. Domácí se v útoku vůbec neprosadili, za celý zápas nevystřelili ani jedinkrát do prostoru branky. „Oni byli tak důslední a připravení, že nás k tomu vůbec nepustili,“ vysvětloval po utkání trenér SFK Richard Zeman. „Přesto jsem ale s výkonem týmu spokojen. Kluci zápas odbojovali, běhali až do konce, nemohu se na ně nějakým způsobem zlobit. Myslím, že výsledek odpovídá tomu, že se střetl druholigový favorit a průměrné divizní mužstvo, porážka o pět branek je tomu odpovídající.“

Radost z výkonu svěřenců měl pochopitelně také Roman Pivarník. „Spokojený jsem s výsledkem i předvedenou hrou. Vrchovina hrála nesmírně agresivně, její hráči byli běhaví, a utkání ani za nepříznivého stavu nevzdala. Takové utkání jsme před startem druhé ligy potřebovali.“

Góly: 65. a 90. Tecl, 6. Kučera, 34. Filip, 78. Dolejš. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: Wolker – Vaculík. Diváci: 350. Poločas: 0:2.
Vrchovina: Vítek - Vokoun, Smetana, Burian (46. Procházka), Kalich - O. Šustáček (73. Josífek), Wolker, K. Skalník, Šandera (46. Polnický) - M. Skalník, Buchta.
Jihlava: Uvarenko – Gabriel (52. Cihlář), Komárek, Filip, Šilinger – Dolejš, Dort, Velický, Vaculík – Simr (64. Tecl), Kučera (74. Kosak).

Ve 2. kole Ondrášovka cupu se Vysočina střetne s Hulínem (MSFL).