Z Varnsdorfu se jihlavští fotbalisté vrátili jako zpráskaní psi, teď si budou muset u fanoušků spravit reputaci. A nebude to nic jednoduchého. Druholigový FC Vysočina dnes od 18 hodin v rámci 7. kola přivítá Vlašim, druhý nejproduktivnější celek soutěže.

„Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Musíme odčinit tu vysokou porážku,“ říká jihlavský kouč Roman Pivarník. Ten od svého letního příchodu k týmu neměl moc důvodů k radosti. Vysočina vyhrála jen čtyři z devíti soutěžních zápasů, dvě vítězství jsou přitom z poháru Ondrášovka cup proti mužstvům z nižších soutěží. Jinak se jedná o přehlídku neúspěchů, které si tým toužící po nejvyšší soutěži nemůže dovolit.

Trenér nese porážky těžce

„Není to ideální, to víme všichni. Já osobně prohry nesu hodně těžce. Na druhou stranu jsme se po porážce už několikrát dokázali zvednout, a já věřím, že se nám to podaří i tentokrát. Na prohry, které byly, musíme zapomenout,“ burcuje trenér Jihlavy.

Ten má dilema se složením základní sestavy. „Je tam několik variant. Přemýšlím, jestli hráče, kteří nastoupili ve Varnsdorfu, ještě podržet a dát jim šanci, nebo udělat nějakou změnu. Máme před sebou předzápasový trénink, na kterém se budu spoléhat na svou intuici a rozhodnu,“ podotkl Pivarník.

Vlašim nebude žádné „ořezávátko“. Trenér Graffinu Roman Nádvorník praktikuje s týmem útočný fotbal. Největším důkazem a varováním zároveň je šokující vítězství 7:0 nad Mostem.

Poslední zápas vyšli naprázdno

Teprve v posledním utkání s Bohemians Praha vyšli střelecky naprázdno.

„Je to mužstvo, které umí dávat góly, ale vybírat si nemůžeme. Ve druhé lize se zatím potvrzuje, že může hrát každý s každým. Je to soutěž bez favoritů,“ dodal kouč Pivarník.