Vytrvat! Nespadnout z vítězné vlny a do své bilance další tříbodový šperk. S tímto cílem vyběhnou dnes večer fotbalisté jihlavské Vysočiny k dalšímu druholigovému utkání proti MFK Karviná. Na vlastním trávníku budou hájit druhou příčku v tabulce.

Po čtyřech měsících a třech dnech se znovu představí v Jihlavě fotbalisté z Karviné. Zatímco v červnu v posledním kole minulé sezony Vysočina zaháněla smutek z nevydařeného boje o postup do Gambrinus ligy (2:0), nyní je situace naprosto jiná.

Vysočina má za sebou sérii čtyř výher v řadě (či chcete-li pět výher z posledních šesti zápasů), a vyšvihla se na druhou postupovou příčku v tabulce.

Těžký soupeř

Karvinští jsou celkem, který zatím ve vyrovnaném pelotonu drží devátou příčku. Ale pozor! Pouze o čtyři body za Jihlavou. „Čeká nás ambiciózní mužstvo, které usiluje o čelo tabulky,“ uvědomuje si jihlavský kouč Roman Pivarník.

Karviná proto bude chtít na jihlavském trávníku své postavení vylepšit. A napravit i dosud bídnou bilanci ve vzájemných zápasech s Vysočinou. Jedinou výhru si karvinští hráči připsali vloni na podzim na svém stadionu. Jinak jsou pro Vysočinu příjemným soupeřem.

Kádr MFK je zkušený a má vysoké ambice. „Karviná disponuje kvalitními hráči, rychlým přechodem do útoku a hrozí nebezpečnými standardkami, pro které má řadu vysokých hráčů,“ pojmenoval nebezpečí ze strany soupeře Pivarník.

Nejzkušenější muž soupisky Karviné ale zřejmě v Jihlavě bude chybět. Bývalý reprezentant René Bolf laboruje se zraněním, a jeho start na Vysočině je ohrožen. „My se musíme soustředit především na sebe, na náš týmový výkon, nasazení a koncentraci. Jistě nemusím zdůrazňovat, že bychom i po zápase s Karvinou chtěli zůstat na postupové příčce a vykročit tak co nejlépe do poslední třetiny podzimu,“ nespekuluje nad soupeřovou sestavou Pivarník.

Jeho starostí je, jak kromě dlouhodobých marodů Veselého, Gavriče a Plumba nahradit ve Zlíně vyloučeného Jungra. Tedy hráče, který se významně spolupodílel na vzestupu výkonnosti Vysočiny. Velmi pravděpodobně se tak do středu zálohy vrátí mladík Kučera.