Nepadá jim to tam. Druholigoví jihlavští fotbalisté nedokázali v pátek stvrdit svoji územní převahu brankově a s Karvinou se rozešli pouze smírně 1:1. V duelu významně chyběl Vysočině dirigent Marek Jungr.

V pátečním mrazivém večeru se servírovala kvalitní druholigová podívaná. To ostatně potvrdili po duelu i oba trenéři. „Utkání mělo velice dobré parametry, oba týmy hrály útočně,“ uvedl karvinský Karel Kula. „Úroveň zápasu byla dobrá,“ přidal se i domácí Roman Pivarník.

Od úvodních minut se hrálo podle jihlavských not. Vysočina chtěla vstřelit rychlou branku a vnutit soupeři svoji hru. To se jí dařilo. „V první půli byli domácí lepší, měli tlak, vytvářeli si standardky, rohy. Jejich vedení bylo zasloužené,“ uznal Kula.

Jednobrankové vedení ale bylo chudým vyjádřením převahy. Několik dalších šancí zůstalo nevyužitých. „Předvedli jsme tam málo agresivity, naši útočníci nedávají šance. Máme odehraných jedenáct zápasů a Sedláček s Teclem mají jen tři branky,“ povzdechl si Pivarník nad už tradiční bolestí Jihlavy. „Pozitivní je, že se do těch šancí dostávají. Ale když je nedají, soupeř může potrestat naší chybu.“

To se přesně stalo ve druhém poločase zápasu. Vysočina spalovala šanci za šancí a z její hry se vytrácela lehkost. „Šancí bylo dost, měli jsme nějakou proměnit na 2:0 a byl klid,“ uvědomoval si i autor jediného gólu Gabriel.

Sedm minut před koncem pak dostal do volného prostoru míč Ciku a s ledovým klidem svoji šanci proměnil. „My jsme ve druhém poločase zlepšili pohyb, agresivitu. Domácí měli hodně šancí, naštěstí je neproměnili. Podařilo se nám nakonec vyrovnat a myslím, že za bojovný výkon jsme si bod zasloužili,“ konstatoval Kula.

S přibývajícím časem a neschopností navýšit své vedení se začali jihlavští hráči utápět v nepřesnostech a hra ztrácela na lehkosti. „Hráči zaostali za minulými výkony, ani týmový výkon nebyl ideální,“ mrzelo Pivarníka. „Chtěli jsme to ubojovat, herně se nám nedařilo. Kučera netrefí bránu, když to tam má jako na talíři, Teclova střela do tyče se odrazí brankářovi do ruky,“ vzdychal kouč.

Dvě velké šance zahodil Tomáš Kučera. V prvním poločase mířil do brankové konstrukce, ve druhém v ideální pozici uvnitř pokutového území málem trefil střechu na tribuně za brankou. „V té první šanci to byla smůla, míč se odrazil od tyče. Při té druhé jsem si to měl asi zpracovat, nestřílet z voleje. Dostal jsem důvěru od trenéra a zklamal jsem,“ sypal si na hlavu popel sklíčený záložník Vysočiny.

Utkání naznačilo, jak velkým oslabením byla absence distancovaného Jungra ve středu zálohy.

„Chyběl hodně,“ pokývl hlavou Pivarník. „Kučera šel výkonnostně nahoru, ale tento zápas mu nevyšel. A výhru jsme ztratili právě ve středu hřiště, tam Karviná dominovala. Ve hře dopředu i dozadu.“