Zápas podzimu. Tak hovoří na Vysočině o dnešním dalším druholigovém utkání. Na stadion v Jiráskově ulici totiž přijede exligová Zbrojovka Brno. A přestože se Brňané nenacházejí zrovna v ideální pohodě, pro fanoušky půjde určitě o atraktivní duel.

Fotbalisté Vysočiny v posledních dvou soutěžních utkáních ctili tradice. V Mostě znovu nevyhráli, v Sokolově opět dostali hodně branek. Lpění na tradicích by se vyplatilo i dnes.

FC Vysočina totiž dosud v žádném z ligových utkání se Zbrojovkou, ať už se jednalo o Gambrinus ligu a A tým, nebo o druhou ligu s B týmem, neprohrála!

„Potřebujeme vybojovat výhru. V závěrečných třech zápasech podzimu je z našeho pohledu třeba vytěžit co nejvíce bodů, abychom napravili naše zaváhání v posledních zápasech,“ souhlasí také trenér týmu Roman Pivarník.

Duel se Zbrojovkou je navíc pro Jihlavany předposlední možností zavítat na druholigovou kopanou. „Věřím, že si fanoušci toto atraktivní utkání nenechají ujít a přijdou nás v hojném počtu podpořit,“ zve fanoušky Pivarník.

Vedení klubu láká příznivce nejen na očekávaný kvalitní mač, ale i na mastné lahůdky. „Labužníci se můžou těšit na nabídku studené domácí vepřové zabijačky,“ uvedl před utkáním tiskový mluvčí klubu Miroslav Fuks. „Tlačenka, jitrnice, jelítka nebo uzené budou k dispozici ve stánku v rohovém objektu blíže bazénu. Rozšířena bude i nabídka stále populárnějších bramboráků, teplé nápoje budou roznášeny i na tribunách během duelu,“ dodává Fuks.

Nejdůležitější ale bude samozřejmě dění na trávníku. Brnu se zatím výsledkově ani herně příliš nedaří, a dlí dokonce jen dva body od sestupové příčky! Není proto divu, že vedení už sáhlo k výměně trenéra, v tomto týdnu se pakoval i sportovní ředitel Richard Dostálek.

„Bez ohledu na současné tabulkové postavení Brna nás však čeká velice silný soupeř,“ varuje před podceněním trenér Pivarník. „Zbrojovka měla v úvodu sezony problémy, ale po změně trenéra ještě neprohrála. V jejím středu nastupuje několik kvalitních a zkušených hráčů, jejichž přednosti musíme eliminovat. Rozhodně se nemůže soustředit výhradně na Švancaru,“ jmenoval kouč největší brněnské jméno současnosti.

A co bude pro úspěch Jihlava nejdůležitější? „Věřím, že nabídneme kvalitní hru, kterou jsme předváděli v některých minulých zápasech. Nemůžeme však uspět, pokud se nedokážeme vyvarovat hrubých individuálních chyb, jakých jsme se dopustili v Sokolově,“ ví Pivarník.