Druhá liga je přesně ve své polovině. Á Jihlava stále drží postupové naděje. Díky sobotní výhře v 15. kole soutěže na do té doby nedobytném hřišti Třince se vyhoupla na třetí místo. Výhru 3:1 zařídil především novopečený kapitán Stanislav Tecl, který se postaral o dvě branky, jenomže poté byl po druhé žluté kartě vyloučen, což znamená distanc do dalších dvou zápasů.

„To vyloučení nechápu, šel jsem do souboje s gólmanem, který přede mnou stáhl zkušeně míč a já v rychlosti tento souboj neustál a spadl na kolena. Byl jsem na sebe naštvaný, že jsem situaci nevyřešil lépe, a najednou ke mně přiběhl rozhodčí a ukázal mi v zápase druhou žlutou kartu,“ kroutil po zápase hlavou Tecl.

„Výhrou na třineckém stadionu jsme trochu roztrhli tabulku. Nyní je pouze na nás, zda do zimní pauzy vstoupíme s ještě lepším bodovým ziskem, když v pátek zdoláme Sezimovo Ústí,“ řekl jihlavský kouč Roman Pivarník.

V Třinci byl k vidění fotbal s množstvím nepřesností na obou stranách. Změna skóre přišla až po faulu na hostujícího Kučeru. Ke standardce se postavil Šilinger, poslal míč do vápna Třince, kde si na něj naskočil Tecl, a Jihlava vedla. Po půlhodině byl Tecl znovu v obrovské šanci. Proháčkoval se až do vápna, kde vystřelil těsně vedle horního rohu Lipčákovy branky. Domácím se příliš nedařilo, nedostávali se do nebezpečných příležitostí a nevycházely jim ani standardní situace.

V nastavení první půle se děly věci. V jeho druhé minutě Vaculík vybídl k zakončení Tecla, jehož pokus však domácí beci tečovali na roh. Jeho první exekuce skončila dalším rohem a z něj Vysočina zvýšila na 0:2. Střelu Šilingera Lipčák ještě vyrazil, ale na dorážku Karlíka byl domácí brankář krátký.

Třinečtí do druhé části vtrhli s velkou snahou o snížení nepříznivého stavu. Nebezpečná byla hlavička Havlíka do horního rohu branky, kde ale byl připravený Uvarenko. O dvě minuty později se však domácí dočkali. Velkých zmatků před brankářem Uvarenkem dokázal využít Surynek – 1:2. Třinečtí chytli druhý dech a aktivně napadli hostující rozehrávku. Uvarenkovu pozornost vyzkoušel znovu Surynek. Možná klíčový moment zápasu přišel v 58. minutě. Fotbalisté Vysočiny předvedli krásnou akci na jeden dotek, po níž Tecl zvýšil na 3:1 pro hosty. Deset minut nato byl ovšem jihlavský kapitán vyloučen.

„Výkon rozhodčího ve druhé půli nechci komentovat. Každopádně Teclovo vyloučení bylo hodně sporné,“ zlobil se kouč Pivarník.

Přesilovka však domácímu celku vůbec nevyšla. „Kluci se semkli, bojovali a Třinec prakticky nepustili do šancí. Skutečně jsme podali velmi dobrý výkon a domácím jsme nedali možnost pomýšlet na výhru. Jen je velká škoda, že jsme, stejně jako ve Zlíně, dohrávali o deseti. Místo toho, abychom své vedení z brejků ještě zvýšili, tak jsme se museli do konce utkání soustředit spíše na defenzivu,“ uzavřel Pivarník.