Ještě před startem zimní přípravy přišla do Velkého Meziříčí skvělá zpráva. V tamním fotbalovém klubu budou i nadále pokračovat exligoví hráči Pavel Simr s Radkem Görnerem, kteří za čtrnáctý celek divize D nastupovali už během podzimu.

„Tahle otázka už je konečně vyřešená, s Jihlavou jsme se korektně dohodli,“ potvrdil trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Simr, který ještě loňskou sezonu hrál pravidelně druhou ligu za Sezimovo Ústí, dokonce do města pod dálničním mostem přestupuje. Definitivně tak končí jeho angažmá v FC Vysočina, kam přestoupil v roce 2007 ze Zbrojovky Brno.

„Pavlovi teď v Jihlavě skončila smlouva a on se rozhodoval, co bude dál. Ve hře byly i zahraniční nabídky, ale on na Velkém Meziříčí oceňoval tu výhodu, že je denně doma, protože do Brna to má kousek. Navíc je odhodlaný nám pomoci při záchraně divize,“ řekl Smejkal.

Podle něj Jihlava za útočníka, který jí před téměř sedmi lety vystřílel senzační postup do nejvyšší soutěže, nechtěla nijak závratnou částku. „Obě strany se dohodly, myslím si, na přijatelném kompromisu. Transakce je podle mého názoru výhodná jak pro nás, tak pro Jihlavu,“ podotkl velkomeziříčský kouč.

U Radka Görnera, který má smlouvu v FC Vysočina až do léta příštího roku, se zatím pouze prodloužilo hostování.

„Šlo o podobnou záležitost jako u Pavla. Také Radek si hledal angažmá ve vyšší soutěži, či zahraničí, ale nakonec se rozhodl pokračovat u nás, za což jsme rádi,“ řekl Smejkal.

Velkomeziříčskému trenérovi se tak dýchá o poznání lépe. Jeho tým totiž na jaře čeká tuhý boj o záchranu a právě Simr s Görnerem, kteří přišli už v průběhu podzimu, tápající celek svými výkony i góly pozvedli.

„Máte pravdu, je to velká úleva. Myslím, že tahle zpráva uklidní i ostatní kluky. Je to dobré i pro zimní přípravu. Nemusíme hledat posily jinde a zapracovávat je do sestavy,“ uznává Smejkal.

Do Velkého Meziříčí se navíc vrací záložník Jaroslav Dufek, který byl na hostování ve třetiligové Líšni. Klub má ještě rozjednané dva hráče z nižších soutěží. „Tím ale naše posilování končí. I přes příchod Simra a Görnera chceme dál stavět především na odchovancích,“ dodal trenér Smejkal.