Dobrá zpráva. Záložník Marek Jungr bude nastupovat za FC Vysočina i na jaře. V kádru druholigových fotbalistů Jihlavy, kterým po podzimu patří třetí příčka, se chystá před startem přípravy na jarní část sezony několik změn.

Tou nejzásadnější je právě setrvání záložníka Marka Jungra. „Vysočina se s Teplicemi domluvila na prodloužení hostování minimálně do konce června,“ informoval tiskový mluvčí jihlavského klubu Miroslav Fuks.

Čtyřiadvacetiletý středopolař přišel na Vysočinu až v průběhu podzimu a do týmu velice dobře zapadl, navíc po jeho příchodu se Jihlava začala herně i výsledkově zvedat. I jeho zásluhou tak patří Vysočině třetí místo ve druholigové tabulce se stejným bodovým ziskem, jako mají druzí pražští Bohemians a se šestibodovou ztrátou na vedoucí Ústí.

Do přípravy jihlavského týmu, která startuje příští čtvrtek, se zapojí krajní záložník Robert Matejov. Třiadvacetiletý slovenský hráč naposledy působil ve Varns dorfu.

Jeden z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže navíc pokukuje i po posile do obrany. „Je připraven i příchod jednoho zkušeného hráče do obrany,“ zůstává tajemným Fuks.

S A-týmem se začne připravovat i obránce Petr Kolařík. Ten na Vysočině působil už na jaře, ale kmenový hráč pražské Slavie na podzim nastupoval jen v juniorce.

Cihlář odchází do rodného Znojma

Jihlavský kádr naopak opouští obránce Tomáš Cihlář. Stříbrný medailista z mistrovství světa dvacetiletých odchází do Znojma, odkud v roce 2005 do Vysočiny přišel. „Tomáš v našem klubu působil několik sezon, dostal mnoho příležitostí. V poslední době však jeho výkonnost stagnovala a stejně jako hráč jsme i my cítili, že by jeho kariéra potřebovala nový impuls,“ prohlásil ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis. „Už nějakou dobu vím, že potřebuji nový fotbalový impuls a změnu dresu. Za návrat do rodného Znojma jsem rád a doufám, že zde znovu nastartuji svoji kariéru,“ vyjádřil se k odchodu Cihlář.

Třetí tým druhé ligy by na začátku přípravy mohli opustit i další hráči. „O některé mladé hráče registrujeme zájem z druholigových klubů,“ prozradil jihlavský sportovní manažer Josef Jinoch, který zároveň potvrdil, že FC Vysočina už nepočítá s útočníky Pavlem Simrem se Zdeňkem Chmelíkem a záložníkem Radkem Görnerem. Simr a Görner, jak jsme informovali už ve včerejším vydání, budou působit ve Velkém Meziříčí. Chmelík bude působit ve Žďáře, ale jak připustil v nedávném rozhovoru pro Deník, zvažuje, že dá před velkým fotbalem přednost futsalu.

„Naopak z hostování v České Lípě se zpátky vrací Robin Demeter a Jan Leligdon, kteří zahájí přípravu v juniorce,“ uzavřel Jinoch.