Éra kapitána jihlavských fotbalistů Filipa Dorta ve druholigovém FC Vysočina definitivně končí. Nedávný lídr ambiciózního týmu toužícího po nejvyšší soutěži včera potvrdil spekulace, které se táhnou od jeho přerušení smlouvy v průběhu podzimu, kdy se pokusil o sebevraždu.

„Varianta, že zůstanu v Jihlavě, neexistuje. I když zde mám ještě platnou smlouvu, tak věřím, že se v nejbližších dnech s vedením klubu nějak dohodnu na jejím ukončení,“ řekl Dort Deníku.

Někdejší talent českého fotbalu působil v Jihlavě od jara 2010. Prakticky ihned po svém příchodu do týmu tehdejšího trenéra Luboše Urbana se stal kapitánem, ale ani za jeho éry se klub nedostal do vytoužené druhé ligy. Dort měl navíc osobní problémy, které vyvrcholily na přelomu loňského srpna a září, kdy se ve svém bytě v Jihlavě chtěl pod vlivem alkoholu pokusit o sebevraždu. V té mu zabránili přivolaní policisté, kteří reagovali na popud jeho přátel a nadřízených, jimž rozeslal esemesku na rozloučenou.

Individuální tréninky v USA

Vedení FC Vysočina mu po tomto incidentu vyšlo vstříc a dočasně mu přerušilo platnou smlouvu. Dort poté odcestoval do USA, kde má sestru, a do Česka se vrátil až 22. prosince.

„Viděl jsem se se svými blízkými, byl s rodinou, to mi hodně pomohlo. Všechno už je vyřešené a v pořádku,“ tvrdí dnes Dort.

Nejistá je ovšem jeho fotbalová budoucnost.

„Už jsem hovořil s panem Jinochem. (sportovní ředitel FC Vysočina pozn. redakce) Do týdne bych se měl sejít s vedení klubu a nějakým způsobem se domluvit. Pár myšlenek už mám, ale zatím si to nechám pro sebe,“ vysvětluje jednatřicetiletý fotbalista.

S kariérou ale končit nehodlá.

„Celé ty čtyři měsíce, co jsem byl pryč, jsem se udržoval a na profesionální úroveň si ještě samozřejmě troufnu. Ale zbytek už nezáleží na mně, všechno se bude odvíjet od toho, jak zareaguje vedení Jihlavy,“ dodal Dort.

Očekává se, že představitelé klubu mu odchod umožní. Současný kouč A-týmu Roman Pivarník se totiž nedávno vyjádřil, že už s Dortem do svých plánů nepočítá.

„Filip nás opustil v době, kdy jsme byli dole a dokázali jsme se zvednout i bez něho. To hovoří za vše. Navíc jsem podobné návraty hráčů, kteří měli osobní problémy, už zažil a vždycky to skončilo ještě větším průšvihem,“ řekl Pivarník.