Druholigoví fotbalisté Jihlavy včera zahájili přípravu na jarní část sezony, ve které budou usilovat o postup do nejvyšší soutěže.

První trénink v tomto kalendářním roce ovšem absolvovala pouze zhruba polovina kádru. Druhá byla na tradičních kondičních testech v Praze. „Kvůli tomu to bylo takové rozházené,“ řekl trenér Roman Pivarník. Ten přivítal hned čtveřici nových tváří. Vedle dříve avizovaného krajního záložníka Roberta Matejova a slávistického obránce Petra Kolaříka přibyl ještě dorostenec Jan Kliment a devětadvacetiletý zkušený obránce Igor Obert.

Ten by měl být zatím nejzvučnější posilou. Naposledy působil v Dunajské Stredě, odkud přestoupil do řeckého Olympiakosu Volos, ten byl ovšem kvůli korupci vyřazen jak z řecké nejvyšší soutěže, tak i z Evropské ligy, proto se Obert vrátil do Stredy. „Obert je hráč, kterého dobře znám ze slovenské ligy. Měl by být posilou,“ řekl Pivarník. Ten připustil, že by se v průběhu zimní přípravy mohl v týmu objevit i nový gólman. Současné jedničce Uvarenkovi totiž končí v létě smlouva a lotyšský gólman se zatím s vedením nedohodl na prodloužení.

Na zahajovacím tréninku podle očekávání chyběl Filip Dort, který má v Jihlavě skončit. Vysočina tak přijde o kapitána. „Během podzimu tuto funkci vykonával Velický s Teclem, nová volba zatím nebyla,“ podotkl jihlavský kouč.

Na hostování do Vlašimi za koučem Lubošem Urbanem odchází Jan Kosak. Příležitost pravidelně hrát druhou ligu dostanou i obránce Petr Filip se záložníkem Janem Dobrovolným, ti budou na jaře působit ve Varnsdorfu.

Už v neděli hraje Jihlava první přípravný zápas. Od deseti hodin se představí v Brně, kde v rámci Tisport ligy nastoupí proti slovenským Zlatým Moravcům.

To, jakým způsobem Pivarník rozloží síly do tohoto zápasu, zatím ještě neví. „Oba poločasy mohou odehrát dvě různé jedenáctky, ale to se ještě uvidí,“ dodal Pivarník.