V konfrontaci druholigistů vyhráli díky brankám Mešanoviče, Kučery a Tecla 3:1.

„Všem aktérům zápas zkomplikovalo počasí, neboť se hrálo za devítistupňového mrazu na kluzkém a zmrzlém hřišti se zbytky sněhu. Doufám, že hráči z tohoto utkání vyjdou bez zranění,“ řekl po utkání trenér Jihlavy Roman Pivarník.

SEZ. ÚSTÍ – JIHLAVA 1:3

Vysočina nezačala dobře. Hned první rohový kop soupeře znamenal vedení, když si v závaru srazil míč do vlastní sítě útočník Sedláček. Jihlava se ovšem vzpamatovala a do konce poločasu stihla vyrovnat. Deset minut před přestávkou se hlavou trefil bosenský snajpr Muris Mešanovič, pro kterého to byla v přípravě vůbec první trefa.

Převaha Jihlavy pokračovala i ve druhé půli a vyústila v celou řadu gólových šancí a nadějných příležitostí, které však velmi často zůstaly nedotaženy.

Vedení na stranu FC Vysočina strhl v 61. minutě Kučera, který z druhé vlny přesně umístil načasovanou zpětnou přihrávku Tecla. I pro Kučeru šlo o první zimní zásah.

To Stanislav Tecl si na nedostatek branek nestěžuje, což potvrdil i v 77. minutě, kdy hlavou proměnil centr Klimenta.

„Sehráli jsme další těžký zápas proti kvalitnímu soupeři ze stejné soutěže. Mrzí mne náš vlažný vstup do utkání, ze kterého nás soupeř potrestal úvodní brankou. Těší mne, že jsme utkání dokázali otočit a třikrát skórovat. Na druhou stranu jsme si vypracovali mnoho brejků a šancí, které trestuhodně zůstaly nevyužity,“ řekl po utkání Pivarník, který postrádal individuálně trénující Jaromíra Blažka, Marka Jungra a Lukáše Vaculíka.

Další přípravný zápas čeká Vysočinu tuto sobotu proti třetiligovým Pardubicím.

Začátek je v 11 hodin na umělé trávě v areálu na Stoupách.

Góly: 1. vlastní Sedláček – 35. Mešanović, 61. Kučera, 77. Tecl. Poločas: 1:1.
Sez. Ústí: Fryšták – Kotrba, Brožek, Nesvadba, Smrek – Kostečka, Nešický (55. Houška), Dobal – Kočí, Jasanský – Pecka.
Jihlava: Uvarenko – Obert (65. Veselý), Tlustý, Halama (46. Komárek), Šilinger (65. Gavrič) – Vacek (65. Helísek), Karlík (46. Velický), Kučera, Gabriel (65. Kliment) – Sedláček (46. Tecl), Mešanović.