Po ročním působení u druholigového rivala seJan Šilinger dočkal prvního dílčího úspěchu. S klubem z Vysočiny dokázal vyhrát zimní turnaj Tipsport liga, kterého se účastní přední české kluby z první a druhé ligy.

Jak se vám zatím daří v dresu Jihlavy?

První půlrok byl hodně těžký. Zvykal jsem si, moc příležitostí jsem nedostával. Na podzim jsem už hrával vcelku pravidelně a bylo to vidět i na výkonech. Na podzim jsme předváděli slušný fotbal, za který se nemusíme stydět.

Přece jenom odejít ze Znojma asi nebylo úplně jednoduché. Jak zpětně hodnotíte tento krok?

Je to přesně tak. Ve Znojmě jsem byl spokojený, nic mi tam nechybělo. V Jihlavě jsou na druhé straně lepší podmínky, a pokud se dokážeme dostat do první ligy, určitě budu tento krok hodnotit kladně.

To, že se Jihlavě daří, dokazuje i fakt, že jste vyhráli zimní Tipsport ligu…

Musím říct, že nikdo z nás ani nedoufal, že by se nám něco takového mohlo podařit. Ona i samotná základní skupina byla hodně těžká a týmy, se kterými jsme hráli, nebyly o nic horší. Jsme rádi, že se nám to podařilo, ale to nejdůležitější nás teprve čeká.

Do kabiny k vám nedávno přišla česká brankářská ikona Jaromír Blažek. Jak spolu vycházíte?

Je to super chlap. Člověk by na první pohled vůbec neřekl, co všechno má za sebou a čeho všeho dosáhl. Na nic si nehraje, je jako my ostatní. Vycházíme spolu dobře. Myslím si, že na jaře nám hodně pomůže.

Jak letos prožíváte neoblíbenou zimní přípravu?

Je jako každá jiná. Běhání, umělka, posilovna. Vnímám to asi stejně jako všichni ostatní. Je to nucené zlo. Ze zimní přípravy pak žijeme celý rok.

S Jihlavou bojujete o postup do nejvyšší české soutěže. Jaké jsou vaše prognózy s ohledem na jarní část?

Bude to nesmírně těžké, ale máme hodně kvalitní tým. O postup se porveme, nikomu nedáme nic zadarmo. Doufám, že po posledním zápase budeme slavit.