Fotbalisté Jihlavy mají další cenný prvoligový skalp. Ve včerejším přípravném zápase vyhrály v Českých Budějovicích, pro které to byla generálka na víkendový start nejvyšší soutěže. O vítězství hostů rozhodl po přestávce jediným gólem mladíček Tomáš Kučera.

Do poslední chvíle nebylo jisté, zda se zápas bude hrát na umělé trávě na Složišti, či na vyhřívaném povrchu na Střeleckém ostrově. Nakonec zvítězila varianta dvě.

„Jsme rádi, že jsme zápas mohli odehrát na přírodní trávě, neboť dosud jsme, stejně jako Budějovice, hráli na umělce,“ liboval si jihlavský kouč Roman Pivarník. „Škoda, že jsme v úvodu nevyužili své dvě velké šance, mohlo být o naší výhře rozhodnuto dřív.“

Hosté vyhráli na jihu Čech právem. Hned v úvodu sice dvě velké příležitosti Mešanovič nevyužil (první po Krajčíkově nepovedené malé domů, druhou po zaváhání v obraně Dynama, tentokráte v jejím středu), ve druhé půli ale Kučera z trestného kopu dva metry za vápnem po faulu na Tecla prostřelil děravou zeď domácích hráčů, z nichž jeden ještě míč tečoval, takže nový muž v bráně Dynama Daněk byl bezmocný – 0:1.

Dobrou možnost v úvodu mělo i Dynamo, to když se míč po Sandrově přetaženém centru snášel na druhé straně hřiště ke zcela volnému Klesovi, tomu však střelu z voleje znemožnila lehká teč stopera Halamy. Jihlava měla dobrou příležitost při hlavičce Velického, která ale skončila nad brankou.

Na druhé straně se dostal po Sandrově centru ke střele zpoza vápna Otepka, brankář Blažek si ale s jeho sice umístěnou, nicméně nepříliš tvrdou střelou bezpečně poradil.

Čistou příležitost měl těsně před půlí po Sandrově přiťuknutí i Řezníček, jenž sice Blažka obešel, jeho střelu z úhlu však bývalý gólman Sparty vyrazil na roh.

Blažek se neméně skvělým zákrokem blýskl také v 70. minutě, kdy sudí Jílek na pokyn pomezního Eibla odpískal za ruku jihlavského Halamy pokutový kop, Ondráškovu střelu však zkušený brankář vystihl a bravurně zneškodnil.

„Přestože se říká, špatná generálka, dobrá premiéra, na to bych se ale nespoléhal,“ hněval se domácí trenér František Cipro.

Podle něj se znovu projevilo to, co jeho svěřence v poslední době provází.

„My dostáváme příšerné góly a dnešek v tom nebyl výjimkou,“ jen smutně vrtěl hlavou. „Daněk ale za ten gól nemohl,“ nehledal vinu v novém brankáři, kterého Jihočeši angažovali na poslední chvíli z mistrovské Plzně.