„Půjde o první utkání, ve kterém už se budeme zaměřovat na herní stránku a vycházet z výkonů hráčů s ohledem na nadcházející jaro,“ řekl velkomeziříčský kouč Libor Smejkal.

První ostrý zápas i soupeř

Jeho tým hrál doposud tři zápasy. Do všech šel z plné fyzické zátěže. Nejprve rozstřílel nekompletní Náměšť-Vícenice, pak změřil síly se svou juniorkou a poté porazil Čáslavice-Sádek. Sparta Brno je prvním „ostrým“ soupeřem. Navíc mu mají dnešní hosté co vracet. „Se Spartou jsme na podzim hráli dvakrát. Kromě úvodního zápasu sezony i předehrávku prvního jarního kola. V obou případech jsme prohráli, takže jí máme co vracet,“ ví Smejkal.

Pikantností bude i fakt, že brněnský tým trénuje Milan Volf, který ještě loňské jaro vedl právě Velké Meziříčí.

Kouč Smejkal by měl do zápasu nasadit kompletní sestavu. I s Jaroslavem Dufkem, který se v zimě vrátil ze třetiligové Líšně. „Jarda bude velkou posilou. Jeho přístup i nasazení jsou příkladné,“ pochvaluje si velkomeziříčský trenér, který může počítat i s exligovým duem Pavel Simr, Radek Görner.

Jedinou, ale očekávanou ztrátou je brankář Rostislav Kruba. Toho si v zimě stáhla mateřská Třebíč. „Bojuje tam o post jedničky, takže s ním asi počítat nemůžeme,“ ví Smejkal, který tak má v kádru jen jednoho brankáře divizních parametrů – stálici Romana Invalda.

„Situaci bychom příchodem jiného gólmana řešili jen tehdy, pokud by nás Roman v následujících zápasech nepřesvědčil. Jinak samozřejmě bude jasnou jedničkou,“ dodává Smejkal.