Fotbalisté bojovali se soupeřem, ale i s pocitem vlastní zodpovědnosti

Jihlava - Ve druhém poločase jsme hráli špatně, nebral si servítky zkušený jihlavský gólman Jaromír Blažek.

6.3.2012

V důležitém utkání týmů z čela druholigové tabulky sehrála Jihlava (na snímku z podzimního střetnutí ve žlutém) v Ústí nad Labem spíše taktickou bitvu, ve které ani jeden z protivníků nedokázal skórovat.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Ještě tomu něco chybělo. Fotbalisté Vysočiny v prvním jarním kole odehráli v Ústí nad Labem solidní utkání, ale zisk bodu byl pro ně maximum. Především ve druhém poločase byli domácí aktivnější a měli k vítězství blíže.

Jihlavské fotbalisty určitě těší zisk bodu na hřišti lídra, i zvýšení odstupu od týmů pod jejich třetí příčkou v tabulce. Na druhé straně, druzí Bohemians zvítězili na půdě Táborska a odskočili Vysočině o dva body. Stejný počet nyní ztrácí Jihlava na postupovou pozici.

„Nebyli jsme schopni praktikovat naši hru, byli jsme nervózní víc, než jsme měli být,“ uznal po utkání trenér Roman Pivarník. I z jeho hodnocení zápasu vyplývá, že dojmy z prvního vystoupení na jaře jsou v kabině Vysočiny rozpolcené. „Ale nemůžeme být zklamaní. Je třeba si uvědomit, že Ústí má doma kvalitu, dlouho zde neprohrálo. Ano, jeli jsme tam s cílem zvítězit, na druhou stranu musíme být rádi za plusový bod ze stadionu prvního celku soutěže.“

Jen průměr

Celkově kvalita hry nebyla kdovíjak vysoká. Pocit zodpovědnosti svazoval i domácí Ústí. Oběma soupeřům i chybělo několik hráčů. „Bylo vidět, že jde o první zápas jara, který má navíc velký význam,“ souhlasí Pivarník. „Hráče více než obvykle svazovala nervozita a zodpovědnost za výsledek, což se projevilo v tom, že naše práce s míčem a výbušnost nebyla ideální.“

V jihlavské sestavě chyběl nejvíce útočník Stanislav Tecl, který podával v přípravě velmi dobré výkony, odehrál všechny zimní zápasy a stal se nejlepším střelcem týmu. Daleko více byla prověřena jihlavská defenziva. „Výkonem vyčníval Halama,“ uvedl po utkání Pivarník na adresu zkušeného stopera.

Napjatě očekávaná byla i premiéra gólmana Jaromíra Blažka. „Neměl moc práce, ale svoji roli zvládl bez problémů,“ uznal kouč.

Přestože obrana Vysočiny hrála v novém složení pod taktovkou nového gólmana, nakonec udržela čisté konto. „Ze začátku jsme se trošku hledali, ale už si to sedlo a neměli jsme žádné větší problémy,“ prozradil po zápase Blažek. „V první půli jsme byli asi trošku lepší, nevyužili jsme tam však pár takových pološancí. Druhá půla už byla z naší strany špatná, místy jsme byli pod tlakem. Myslím si, že kdybychom zopakovali stejnou hru i ve druhém poločase, možná jsme odjížděli s lepším výsledkem.“

Autor: Karel Líbal

6.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zapálené svíčky, kytice, satirická představení i hudební vystoupení. Takové bylo páteční vzpomínání na události, které se staly 17. listopadu roku 1989. Akce, kterou pořádal Spolek pro navrácení sochy Tomáše Garrigua Masaryka do Jihlavy, probíhala v Jihla
7

OBRAZEM: U klíčů v Jihlavě se vzpomínalo

Nový předseda Okresního mysliveckého spolku Třebíč Tomáš Sedláček
4

Postavení myslivců není takové, jaké by si zasloužili, říká jejich šéf

Úsekové měření u Meziříčí skončilo, prohřešků se dopustily tisíce

Vysočina – Na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou končí v sobotu 18. listopadu úsekové měření. Kvůli rekonstrukci dálnice je tam mezi 146. a 153. kilometrem rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině. Meziříčská radnice teď vyřizuje tisíce přestupků řidičů, kteří toto omezení nerespektovali. „Bylo tam zaznamenáno průměrně kolem dvou tisíc přestupků týdně,“ informoval tajemník meziříčského městského úřadu Marek Švaříček.

OBRAZEM: Gól přišel pozdě. Souboj nováčka s lídrem ovládl favorit

Jihlava - V hokejové extralize svedl los 22. kola k sobě nováčka z Jihlavy a západočeského lídra tabulky Plzeň. Na zajímavý souboj bratrů Kubalíkových však již nedošlo. Starší Tomáš sice v dresu Dukly nastoupil, ale mladší Dominik se vrátil do švýcarské ligy. Zápas se tak stal bitvou mezi brankáři Škarkem a M. Svobodou, v minulé sezoně spoluhráči, ze které vyšel vítězně plzeňský gólman.

Vysočina odehrála na Letné statečnou partii, srazil ji gól z úvodu

Jihlava, Praha – Mohli překvapit. Povedenou partii odehráli na stadionu Sparty jihlavští fotbalisté. Na Letné si překvapivě vypracovali velké množství brankových příležitostí, nevyužili však ani jedinou. Naopak sami už ve čtvrté minutě z první povedené akce domácích inkasovali a domů odjížděli s nejtěsnější porážkou 0:1.