Čáslavskou obranu pořádně větral a nádhernou brankou přispěl k jasnému vítězství svých barev.

Jihlavští fotbalisté bez problémů zvládli své úvodní letošní domácí utkání. V souboji s Čáslaví zvítězili jasně 3:0 a v tabulce poskočili na druhou postupovou příčku. Kromě výhry potěšil fanoušky také návrat útočníka Stanislava Tecla do sestavy po odpykání disciplinárního trestu.

A jeho přítomnost v sestavě byla na hřišti výrazně znát. Tecl si i přes poslední absenci přenesl svoji formu ze zimní přípravy, ve které se stal nejlepším střelcem Vysočiny. „Samozřejmě jsem rád, že se mi podařilo dát branku,“ usmíval se po utkání Tecl. 
„A vůbec mi nevadí, že to byl až třetí gól, který už prakticky nic neřešil a nebyl tak moc důležitý. Každá vstřelená branka hráči pomůže. Věřím, že se mi takto bude dařit i dál.“

Pro každého útočníka je důležité sebevědomí. Tecl na hřišti hýřil pohybem a aktivitou, jeho branka byla výstavní.

V 65. minutě dostal míč do běhu, obešel dva obránce a ocitl se tváří v tvář hostujícímu gólmanovi. Míč hodil okolo něj vpravo, sám Duchečka oběhl zleva, míč dostihl dva kroky před brankou a lehounkým dotykem jej posunul do vymezeného prostoru. „Mně se povedla příprava, ve které jsem dal hodně branek, takže si věřím víc, než kdybych nedal gól žádný. Jsem rád, že mi to vyšlo i v utkání s Čáslaví.“

Přitom Tecl se v utkání, především v úvodu druhého poločasu, dlouho zastřeloval. Během krátké chvilky dostal třikrát míč do pokutového území, ale pokaždé mířil nad. Přesto nezmalomyslněl a nakonec potěšil diváky zmíněnou parádou. „Pořád jsem věřil, že tu branku dám, což se mi nakonec povedlo,“ uvedl útočník spokojeně.

Vysočina se k vysokému vítězství propracovávala postupně, v prvním poločase se jakoby těžkopádně rozjížděla. „Trošku to zapříčinil terén, těžko se na něm běhalo, první dva tři kroky, než se člověk rozběhl, byly těžké a mohlo to vypadat, že jsme pomalí,“ prozradil Tecl.

Útočně laděného hráče pochopitelně i těší druhá jarní nula na kontě inkasovaných branek Vysočiny. „Rozhodně je znát příchod Jardy Blažka, který si to vzadu řídí a i v tomto utkání chytil jasnou šanci,“ ocenil gólmana Tecl.

Na mysli měl situaci, ve které poskakující míč překvapil oba jihlavské stopery a Hejný byl najednou sám před Blažkem. „Má zkušenosti, věděl, kam se postavit, a i jeho velkou zásluhou jsme tuto situaci přestáli.“

Sebevědomá Jihlava se tak může v klidu chystat na další utkání, ke kterému pojede do nedalekého Znojma. „Nebude nás tam čekat nic jednoduchého, v prvním kole na svém stadionu rozstříleli Zlín. Ale pokud se na zápas dobře připravíme a zodpovědně k tomu přistoupíme, nemáme se ani tam čeho bát,“ je přesvědčen Tecl.