Potvrdit bodový import z Vlašimi budou chtít jihlavští fotbalisté proti juniorce Sparty. Vzhledem k tomu, že soutěž je už ve své poslední třetině, každá případná ztráta bodu(ů) může být hodně svízelná. Pro Vysočinu tím spíše, že po zápase s „přijatelným“ protivníkem na ni čeká trojice přímých soupeřů o čelo tabulky.

Jihlava zvládla reparát za domácí porážku s Varnsdorfem a minulý týden přivezla tři body z horké půdy ve Vlašimi. Jejich potvrzení očekávají fanoušci právě dnes proti mladým sparťanům. „Pohled na tabulku by nás v žádném případě neměl svádět k jakémukoli podcenění. Juniorka Sparty na jaře podává velmi dobré výkony,“ varuje jihlavský kouč Roman Pivarník.

„Několik zápasů ztratila po těsných výsledcích, když většinou byla aktivnějším a fotbalovějším týmem. Tento mladý tým však zatím nezvládá kritické momenty, v nichž inkasuje, anebo naopak nedokáže proměnit šance,“ dodává na vysvětlenou, proč je béčko Sparty zatím na poslední příčce tabulky.

Mladíci Sparty dostávají při zápasech dostatek prostoru, i když se v jejich zápasech objevují v sestavě i posily z A týmu. Zatím se však cesta za záchranou druhé ligy jeví pro letenský tým jako hodně složitá a jako reálnější se jeví pád do ČFL. Pražská Sparta totiž svůj B tým zřejmě kvůli samostatné soutěži juniorek rušit nebude.

To Jihlava bude chtít navázat na vítězství z Vlašimi: „Ve Vlašimi jsme hráli docela dobře a soupeře jsme kromě standardních situací nepustili do šancí,“ těší Pivarníka. „Tím se však nemůžeme nechat uchlácholit. Na tuto hru musíme v pátek navázat a ještě ji vylepšit.“

Kromě uspokojení z výhry v posledním utkání těší trenéra rovněž fakt, že se už vyprázdnila marodka Vysočiny. „Do sestavy ale pro změnu nemůžeme zařadit vyžluceného Gavriče,“ připomíná jihlavský trenér.

Jihlavští fotbalisté se budou dnes večer nejen omlouvat svým příznivcům za poslední nevydařené představení, budou ale chtít i podržet svého gólmana. Po zimním příchodu do týmu totiž jihlavský brankář Jaromír Blažek nastoupí poprvé proti rudým, v jejichž dresu strávil celkem úctyhodných jedenáct let.

Vysočině se v loňském roce proti béčku Sparty dařilo. Na podzim v Praze vyhrála 2:1, když domácí snižovali až v samém závěru duelu. Branky zaznamenali Jungr a Mešanovič. Minulou sezonu na jaře na domácím trávníku zdevastovala Vysočina pražské mladíky 5:1. Znovu se proti Spartě dařilo Mešanovičovi, autoru dvou branek. Ještě o branku více tehdy zaznamenal Stanislav Tecl.