Fotbalisté Vysočiny zdolali v dalším druholigovém utkání na svém stadionu béčko Sparty a připsali si další tři body do tabulky. Výhra 1:0 se ale rodila v hodně velkých bolestech.

Na jihlavském stadionu stávkovala časomíra, a fotbalisté jakoby byli solidární. V prvním poločase za deštivého a chladného počasí nabízená produkce rozhodně nezahřívala. Za úvodních pětačtyřicet minut toho totiž moc zajímavého k vidění nebylo. Jako první zahrozili hosté. V sedmé minutě se Hybš prosmýkl okolo stoperů, dostal se do nadějné pozice na penaltě, ale trefil jen Blažkovy rukavice.

Velmi podobně pálili i domácí. Ve 13. vypálil ze dvaceti metrů Karlík, Holý neměl problémy. Stejně tak dopadl Kučera ve 34. minutě. V dobré pozici krok uvnitř pokutového území opět jen vyprášil rukavice Holého. Mezitím v šestadvacáté minutě napřáhl z hranice velkého vápna Helísek, obrana zblokovala na roh, ze kterého domácí rovněž nic nevytěžili.

Produkce týmů neuspokojovala ani jejich trenéry, takže po poločasové přestávce došlo k málokdy vídanému trojímu střídání. Dvě změny v domácím dresu se mohly projevit hned po čtyřech minutách. Jungr vyslal nádherným pasem za obranu do brejku Mešanoviče, který tváří v tvář Holému ale neuspěl. Živější kopanou předváděli i mladí sparťané, v 52. minutě zabránil katastrofě rychlým reflexem po hlavičce soupeře Jaromír Blažek. Po těchto dvou šancích opět obrany zpozorněly, a i když se hrál určitě živější fotbal, akce většinou končily bez zakončení.

Přesto se domácí fanoušci dočkali branky. Velický se po rohu obtočil ve vápně okolo Valenty, který jej podkopl, a z nařízeného pokutového kopu se nemýlil Tecl. V hektickém závěru si už Vysočina nejtěsnější vítězství vzít nenechala.