V sobotu nešla Mazurovým chlapcům upřít snaha, ale opět vyšli střelecky naprázdno a nakonec nezískali ani bod. Jihlavané naopak potřetí v řadě nastříleli v Opavě ve druhém poločase dvě branky a rozhodli o své výhře.

První střelecký pokus na opavském trávníku si vytvořili hosté z Vysočiny. Po dvou narážečkách se do balonu opřel Karlík a brankář Květon těžký míč vrazil na rohový kop. Opava se rozjížděla pomaleji.

První zajímavý okamžik přišel po vysunutí Halašky Radzinevičiusem, který od svého parťáka poté dostal balon zpátky, ale to už stál v ofsajdu. Ve 28. minutě kopali Slezané rohový kop. Sedláček ho zakroutil tak šikovně, že hráči Vysočiny ho jen s vypětím sil odvrátili za branku. Vzápětí domácí kapitán poslal do šestnáctky další centr, tentokrát na přední tyč, kde balon přizdvihl Halaška, ale před Mikulou jihlavští zadáci ho odkopli na rohový kop.

I v dalším průběhu prvního dějství byly Sedláčkovy standardní situace největší zbraní Opavy, ovšem gólu se diváci nedočkali. A to ani po střele Halašky, která byla zablokována. Poslední slovo měla Jihlava, ovšem hlavička Tlustého jen pohladila náruč opavského gólmana.

Úder po přestávce

Ještě chvíli po změně stran vydržela aktivita na straně domácích. Ale neměla dlouhého trvání.

Po deseti minutách totiž vystrčila drápky znovu Jihlava. Z hranice šestnáctky vystřelil volný Vaculík a Květon jeho ránu mířící pod břevno vytáhl na rohový kop. O sedm minut později zahrával Šilinger z rohu šestnáctky trestný kop a Opavští míč letící k tyči odvrátili na roh. Ale ani hosté nebyli střelecky úspěšní.

Až v 72. minutě udeřilo, když branková situace začala paradoxně na druhé straně. Domácí Sedláček kopal rohový kop a před Blažkem to hořelo. Jenomže k odraženému balonu se dostal Karlík, poslal do brejku Mešanoviče, který svou akci zakončil ranou do šibenice – 0:1.

Opava se poté pokoušela o vyrovnání, ale Blažka prakticky neohrozila. Naopak v 85. minutě utekl po lajně Veselý, balonem za obranu našel Jungra, jenž přehodil Květona a bylo vymalováno – 0:2.

V samotném závěru obešel Žmolík tři protihráče, prošel až do vápna, dostal se i ke střele, avšak Blažek zázračně balon vytáhl na rohový kop. „Opava měla nebezpečné standardky, které zahrával výborně Sedláček, nám se je ale podařilo uskákat,“ začal utkání hodnotit trenér Jihlavy Roman Pivarník. „O přestávce jsem na hráče apeloval, že domácí nastolené tempo nevydrží, to se také stalo, a my jsme dokázali krátkodobého výpadku využít,“ pokračoval Pivarník a dodal: „V závěru se nám podařilo vstřelit pojišťovací druhou branku.“

Opavský kouč Josef Mazura neskrýval své zklamání. „Věděli jsme, že Jihlava má silný střed, to se také prokázalo. Bohužel se nám neprosazovali útočníci a krajní hráči,“ poznamenal Mazura. „Hráčům ale, co se týče bojovnosti, nemohu nic vytknout,“ doplnil opavský stratég.