Mohou jít do čela! Minimálně na šestnáct hodin se mohou vyšvihnout na vedoucí příčku druholigové tabulky fotbalisté Vysočiny. Stačí jim k tomu „maličkost“. V dnešní předehrávce čtyřiadvacátého kola porazit Zlín.

Jihlavští fotbalisté vyhráli v posledních třech zápasech a vzhledem ke klopýtání vedoucího Ústí nad Labem stáhli ztrátu na první místo na pouhé dva body.

Vzhledem k dobré formě Vysočiny jsou poslední výsledky Zlína doslova tristní. Po podzimu s minimální ztrátou na postupové příčky po první lize pošilhávající tým v posledních pěti kolech klopýtá. Připsal si jedinou remízu a jediný vstřelený gól, naopak čtyřikrát odcházel z hřiště poražený.

Přesto zůstává trenér Vysočiny Roman Pivarník před utkáním opatrný. „Zlín se prezentuje kombinačním fotbalem a snaží se o zapojení většího počtu hráčů do ofenzivy,“ vypozoroval jihlavský trenér. „V zimě se Tescoma netajila postupovými ambicemi, které v zápasech potvrzovala hrou, nikoli však bodovými zisky. Pokud budeme chtít dnes uspět, budeme muset podat stoprocentní výkon,“ zdůraznil Pivarník.

„Všichni soupeři v lize jsou těžcí,“ varuje rovněž záložník Lukáš Vaculík. „Vzpomeňte na utkání s poslední Spartou, ve kterém jsme měli co dělat, abychom je 1:0 porazili.“

Start Zlína je pro jihlavské fanoušky atraktivní z hlediska startu exjihlavského útočníka Martina Bači. Naopak Jihlava nemůže počítat s kapitánem Stanislavem Velickým, kterému osmá žlutá karta z Opavy vystavila stopku na dva nadcházející duely.

V Opavě chyběli ze zdravotních důvodů Gabriel a Obert, kteří zřejmě nenastoupí ani dnes. „A nejsou to jenom oni. S ohledem na chladné období posledních dnů a týdnů nyní několik hráčů trápí nachlazením a dýchacími problémy,“ povzdechl si Pivarník.

Po posledních dobrých výsledcích ale panuje v kabině Vysočiny pozitivní nálada. „Ale cítím také určité napětí. Sezona se chýlí ke konci a jsou před námi těžké zápasy, které potřebujeme zvládnout. Tomu odpovídá koncentrace hráčů a vědomí důležitosti situace,“ prozradil Pivarník.

Nejvíce ale vládne nálada bojovná. „Vždycky bude záležet na tom, jak hrajeme my, v jaké formě nastoupíme,“ uvedl Vaculík. „Navíc s těmi relativně silnějšími celky se nám hraje lépe. Oni chtějí hrát fotbal, nestojí jenom v obranném bloku, jako třeba Varns- dorf, což nám moc nesvědčí. Takže doufám, že předvedeme minimálně stejný výkon, jaký jsme předvedli v posledních kolech, a udržíme se na vítězné vlně.“

Vysočina se v případě výhry může posunout na první místo tabulky. O tom, jestli se tam udrží i po víkendu, se pak bude rozhodovat hned v sobotu dopoledne, kdy hrají své zápasy Ústí nad Labem a Bohemians. Bude mít druhá liga po tomto kole nového lídra?