Zbytečná ztráta. Jihlavští fotbalisté propásli možnost stát se lídrem druholigové tabulky. Doma se Zlínem dvakrát prohrávali, přes bojovný výkon však už na víc než remízu 3:3 nedosáhli.

Po necelých pěti minutách nedůrazní stopeři Vysočiny nechali kvantum prostoru hlavičkujícímu Poznarovi a Blažek na přesně umístěný míč neměl nárok.

O minutu později ale na rohový kop na druhé straně nejvýše vyskočil Halama a odčinil za obránce předchozí chybu 1:1. Zajímavý fotbal pokračoval i nadále. Ve 14. minutě Jugasova tvrdá hlavička směrem na vlastní branku málem dostala Vysočinu do vedení, kterého se ale domácí dočkali o chvíli později.

Kořínek ve skluzu v rohu vápna sejmul nabíhajícího Tecla a sám postižený z penalty dostal svůj tým o krok napřed.

Po vedoucí brance Jihlavy se paradoxně více začali prosazovat hosté. Ve 20. minutě perfektním reflexem zmařil obrovskou šanci hostů Blažek a i další minuty se hrály podle zlínských not. Na závěr poločasu ještě dvakrát pálil vedle Mešanovič.

Druhý poločas začali domácí pěkně zhurta. Mešanovičova bomba šla opět vedle branky, ze série rohových kopů sice vzniklo pár závarů před Kořínkem, ale gól z nich nepadl. A tak udeřilo podruhé do jihlavské svatyně. Poznar dostal od stoperů Vysočiny opět prostor, v klidu na penaltě zpracoval balon a prostřelil Blažka.

Převážit výsledek znovu na stranu Jihlavy mohl Jungr, na malém vápně ale nepropasíroval míč přes ležícího Kořínka. S postupem času hráči Vysočiny stupňovali svůj tlak, k čemuž dopomohl i příchod Tomáše Sedláčka. Bomba Karlíka z dvaceti metrů však šla těsně vedle.

Jako blesk z čistého nebe pak přišel třetí zásah do Blažkovy sítě. Poznar utekl po levé straně a Železník si poradil s Halamou i domácím brankářem 2:3.

Deset minut před koncem utkání znovu udeřila Vysočina. Po rohu neudržel Kořínek míč ve výskoku v rukavicích a Karlík jej uklidil do správného prostoru. Další branky už nepadly.

V 84. totiž Jungr trefil jen břevno hostující branky, v 88. Vaculíkův lehký padáček z přímého volného kopu lapil Kořínek. V nervózním zbytku duelu už Zlín bod neprohospodařil.