Nebylo mu přáno. V pátečním utkání Vysočiny se Zlínem měl domácí hráč Marek Jungr několik čistých brankových příležitostí. Síť za hostujícím gólmanem ale tentokráte rozvlnit nedokázal, a i proto Jihlava brala v utkání pouze bod.

Jihlavě se doma proti Zlínu dlouhodobě nedaří, ještě nikdy jej na svém stadionu neporazila. A tradice se potvrdila i v posledním vzájemném utkání, ve kterém Vysočina zachraňovala alespoň bod v poslední desetiminutovce duelu.

Přestože domácí dvakrát v utkání prohrávali, mohli brát i plný bodový zisk. Řadu dobrých střeleckých příležitostí ale doslova promarnili. Šest minut před koncem nastřelila Vysočina dokonce břevno soupeřovy branky!

Autorem rány do zlínské konstrukce byl Marek Jungr. Ten se při absenci kapitána Stanislava Velického a změně ve složení záložní řady posunul více směrem do útoku, kde podporoval Stanislava Tecla.

Jungr se jako útočník dokázal prosadit do střeleckých pozic, ale ta koncovka… „Nedal jsem tři tutové šance, to byla moje veliká chyba. Ztratili jsme dva body a to nás může stát hodně,“ sypal si Jungr popel na hlavu po skončení utkání.

Kromě velkého počtu zmařených brankových příležitostí překvapil i vysoký počet inkasovaných branek. Tři góly na domácím hřišti – to je opravdu dost. „Před zápasem jsme se připravovali na jejich kolmé přihrávky ve středu hrací plochy a potom jsme z toho dostali dva góly,“ krčil zklamaně rameny Jungr. „To je jedním slovem špatný. Na druhou stranu, i když jsme tři góly dostali, měli jsme dát čtyři,“ nehledal žádné výmluvy.

Vysočina se mohla v případě výhry dostat (jak se o víkendu ukázalo, ale jen na den) do čela druholigové tabulky. Nesvazovala tato možnost hráčům nohy více než obvykle? „Věděli jsme to, ale určitě jsme to neměli pořád v hlavách,“ odmítá Jungr. „Zápas byl od začátku těžký, ale dostávali jsme se do šancí a měli jsme je proměňovat.“

Trenéra Pivarníka tak po utkání mohla hřát alespoň jedna skutečnost. Že jeho svěřenci utkání ani po rychle inkasované brance, ani po otočení stavu Zlínem z 2:1 na 2:3 nezabalili. Toto těšínské jablíčko ale Marka Jungra neuspokojuje: „“Po zápase si už můžeme říkat, co chceme. Remíza je naše ztráta,“ uzavřel kategoricky nevydařené vystoupení jihlavský fotbalista.