Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Antonínův Důl vstoupil do krajské soutěže šťastnou výhrou

Vysočina – Fotbalová I. B třída začala, a stopu v 1. kole obou skupin zanechalo pět výběrů z Jihlavska. Vítězně zahájil nováček z Antonínova Dolu, tři body ještě braly Rantířov a Luka nad Jihlavou. Prohře se naopak nevyhnuly celky Slavoje Polná B a Velkého Beranova.

7.8.2017

Fotbalisté Rantířova (v bílém) zvládli premiéru v I. B třídě. Doma vyhráli 4:1.Foto: Deník / Černo Jan

I. B TŘÍDA – SK. A

A. DŮL – TIS 2:1

Domácí šli brzy do vedení. Hned v 5. minutě se hra z levé strany přesunula před branku, kde se prosadil Krejčí. Tis poté převzal iniciativu a nováček soutěže se musel hlavně bránit. Ve všech směrech byli hosté až do konce zápasu lepší, ale v koncovce to skřípalo. V druhé půlce se domácí dostali do jediné šance, a Gavaller ji dokázal proměnit – 2:0. Tisu se povedlo po dvou nastřelených tyčkách a jednom břevně prolomit střeleckou smůlu až v 74. minutě. Z přímého kopu se náramně trefil Šidlák. Jenže to bylo vše, na co se z gólového umu hosté zmohli. Antonínův Důl se tak mohl ve své krajské premiéře radovat ze tří bodů!

Góly: 5. Krejčí, 70. Gavallér – 74. Šidlák. Rozhodčí: Hána. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:0. Antonínův Důl: Hanusek – Všohájek, Čurda, Pirožek, Duba – Kříž, Slavík, Tichánek, Volák (80. Zdarsa) – Krejčí (87. Novák), Šabatka (48. Gavallér).

I. B TŘÍDA – SK. B

RANTÍŘOV – NEDVĚDICE 4:1

V první půlce byli lepší domácí. Jenže své čtyři gólové šance promrhali. Hosté ohrozili Krupicovu svatyni dvakrát, ale také bezúspěšně. Na první gól sezony se tak čekalo do začátku druhého dějství. Rantířovská akce na jeden dotek po ose K. Holub, Vaněk, Pavlíček skončila díky posledně jmenovanému za zády Tužinského. Než se hosté rozkoukali, prohrávali 0:2, protože Karel Holub získal míč, oklamal gólmana a pohodlně zavěsil. V 64. minutě kopali hosté penaltu, a tu Roman Šikula proměnil. Ovšem za minutu to bylo znovu o dva góly, jelikož individuální akce kapitána Živného neměla chybu. Tentýž hráč udělal za sobotním mačem tečku, když proměnil pokutový kop za faul na Karla Holuba.

Góly: 47. Pavlíček, 50. K. Holub, 65. a 78. Živný (druhý z PK) – 64. R. Šikula (PK). Rozhodčí: Zadina. ŽK: 5:1. Diváci: 60. Poločas 0:0. Rantířov: Krupica – Kunče, Lupač (46. Kozák), Raček, Živný – J. Holub (89. Karásek), Vaněk, Cibulka, K. Holub (87. Klíma) – Horáček, Pavlíček.

ŠTĚPÁNOV – LUKA N. J. 0:6

Doslova hororový začátek sezony prožili v sobotu fotbalisté Štěpánova. Vše začalo už po třech minutách hry, kdy dostal hostující Luka nad Jihlavou do vedení Hanáček. Ve 30. a 37. minutě pak už na rozdíl tří branek dvěma přesnými trefami zvýšil Toman. Ten nazul střelecké kopačky, protože také ve druhém poločase se dokázal dvakrát gólově prosadit. Ještě předtím se ale trefil také Flesar. Jelikož se domácí nezmohli ani na jedinou gólovou radost, vyfasovali na úvod nového ročníku I. B třídy nepříjemný půltuctový debakl. Premiéra trenéra Jiřího Lukáška tak měla notně hořkou pachuť.

Góly: 3. Hanáček, 30., 37., 66. a 87. Toman, 54. Flesar. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: 4:1. Diváci: 38. Poločas: 0:3. Luka: Kanswohl – Bratršovský, Kubeč, Čaloud (77. Čihal), Zámostný, Vomela (82. Sommer), Hanáček, Tuma, Flesar, Kucarov (73. Stejskal), Toman.

V. BÍTEŠ B – V. BERANOV 2:0

Vstup do sezony se rezervě Velké Bíteše vydařil, tři body zůstaly v sobotním odpoledni doma. V poli vyrovnaný zápas rozhodly dvě branky ze závěru prvního poločasu. Ve 37. minutě poslal domácí obránce dlouhý balon za obranu Velkého Beranova, z hloubky pole si na něj naběhl Loup a svůj sólový nájezd bez problémů využil. O sedm minut později stoper hostů nezpracoval lehký míč, toho se zmocnil Dobeš, a také on tváří tvář gólmanovi Dvorskému nezaváhal. Ve druhé půli si domácí v klidu hlídali svůj náskok a Velkému Beranovu nic nedovolili.

Góly: 37. Loup, 44. Dobeš. Rozhodčí: Invald. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 2:0. V. Beranov: Dvorský – P. Kittler, Štumar, Hecht, Ganzwohl, Smejkal, R. Kittler, Neshyba, Křenek, Matějíček, Vrtal.

ROKYTNICE – SLAVOJ POLNÁ B 4:2

Domácím se rozrostla marodka o další tři hráče. Hosté měli od úvodu více ze hry a šli zaslouženě do vedení. Rokytnice přesto dokázala vyrovnat hru a do poločasu i skóre. Druhá půle začala jako přes kopírák, náporem rezervy Slavoje. Rozdílem bylo, že nováček soutěže tentokrát tlak ustál a naopak stav otočil až na 3:1. Pak hostitelé nevyužili dvě vyložené šance a to Polná potrestala kontaktním gólem. Rokytnice však měla kanonýra Vahilu, který po brejku završil hattrick.

Góly: 25., 57. a 85. Vahila, 59. Prokeš – 14. a 65. Smutný. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Slavoj Polná B: Rychtecký – Voráček, Kratochvíl, Čaloud (58. Barák), Mühlfeit, Pecina, Skryja, Jelínek (82. Šorf), Procházka, Jaroš, Smutný.

7.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli.
10

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli

První voliči si na otevření volebních místností ve Žďáře pár minut počkali, přišli už před 14. hodinou. Ve volební místnosti v knihovně svůj hlas během půl hodiny odevzdala stovka lidí.
10

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

V hasičské zbrojnici si volby krátí četbou

Jihlava – Základní a mateřské školy nebo také jihlavská Psychiatrická nemocnice či Dopravní podnik. Toto jsou jen některá volební místa v krajském městě. V jihlavské okrajové části Heroltice lidé volí v malé Hasičské zbrojnici uprostřed vesnice.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.