Úvod soutěže vám nevyšel podle představ, alespoňco se bodového zisku týče. Hned v prvním kole vás porazily na domácí půdě Okříšky.
Okříšky jsme válcovali, ten zápas byl na výhru o pět šest branek, ale bohužel jsme neproměnili šance, a z jejich jediného brejku jsme dostali branku. Pak přišla přísná penalta. Ten zápas skončil jinak, než měl.

Vypadalo to, že jasnou výhrou v Pelhřimově jste na ten nezdar rychle zapomněli. Jenže následovala další domácí ztráta s rezervou Meziříčí, a posléze těsné porážky s Bystřicí a Chotěboří, takže po pěti kolech jste měli nečekaně jen pět bodů.
V Pelhřimově nám to vyšlo, úžasný výkon. Třetí zápas s Meziříčím byl otevřený, rozhodčí nám neuznal regulérní gól, a skončilo to remízou. Pak jsme hráli v Bystřici výborné utkání, a tam rozhodla krásná střela do šibenice. Navíc nám opět rozhodčí neuznali regulérní branku, a ani nepískli jasnou penaltu na Kozojeda. A i s Chotěboří to bylo na remízu.

Takže výkony nebyly rozhodně tak hrozné, jak napovídal bodový zisk?
Svým způsobem byly ty výsledky nezasloužené. Dejme tomu, že tam byla pochybení sudích, dejme tomu, že bylo více štěstí na straně soupeře, ale i naší hře něco chybělo. Nebyli jsme poctiví, podle mě nás uspokojila i ta skvělá předešlá sezona.

A co zápas se Speřicemi, další domácí porážka?
To byl jediný zápas, který jsme odehráli hrozně. Tam jsme předvedli strašidelný výkon.

Po tomto mači jste dokonce uvažoval o svém odvolání z postu trenéra. Jak vám v tu chvíli bylo?
V klubu působím čtvrtou desítku let, moc mě na něm záleží, a v tu chvíli jsem neviděl jiné řešení, než angažovat trenéra, který by to posunul trochu dál. Ale mou myšlenku kabina nepotvrdila. Hráči znovu ukázali charakter, kousli se, více méně to tím svým přístupem vyřešili za mne. A to byl pro mě hodně dobrý pocit.

Závěr jste zvládli skvělým způsobem. Z posledních šesti utkání jste dokázali získat 16 bodů.
Druhá půlka soutěže nám určitě nalila novou krev, a věřím, že to byla odměna za poctivou práci.

Přitom jste ale většinu těchto zápasů hráli v hodně improvizovaných sestavách. Marodka se rozšiřovala a nastupovat museli i hráči se zraněním.
Je pravda, že letos jsme bojovali s obrovskou marodkou. Ale máme štěstí, že se můžeme obrátit na některé kluky, kteří mají ke klubu vztah a přišli nám pomoci. Alda Kovář, Lukáš Slezák, nakonec i Petr Koubek, a ke konci se zapojil i David Padrnos. Těm musím poděkovat, že pomohli.

Bývávali jste vždy tým, který měl problémy s disciplínou. Tentokrát jste ale podzim zvládli v tomto směru skvěle.
Za celý podzim jsme měli jen 17 žlutých, ani jednu červenou kartu. Vedeme tabulku slušnosti a morálka týmu šla hodně nahoru.

Nastříleli jste 29 gólů, což není málo, ale na Sapeli Polná ani ne moc.
Je třeba zmínit problémy našich útočníků, že náš ostrostřelec Kuba Szabó nastoupil vlivem zranění pouze v několika utkáních, Petr Kozojed měl od třetího kola velké problémy s kolenem, v pěti kolech chyběl další útočník Petr Mašek.

Jak jste spokojen s 5. místem a 23 body?
Když si vezmu ty ztráty bodů, ani ne všechny zaviněné z naší strany, tak mě to skoro mrzí, protože jsme mohli mít kolem 30 bodů. Na druhou stranu si myslím, že ta druhá polovina podzimu hráče nabudí do zimní přípravy. A když to vezmu kolem a kolem, tak skoro spokojený být můžu, ale jen skoro. Zařazujeme do týmu mladé hráče, ti starší jim kryjí záda. A znovu bylo vidět, že to funguje. Když jsme viděl třeba zápas v Ledči, kde to odehráli kluci profesionálně, nebo zápas v Pelhřimově, tak to byla odměna. Taková utkání člověka těší.

Vyzdvihl byste někoho z hráčů, kdo tým táhl, nebo to byla, jak už to tak v Sapeli bývá, týmová práce?
Já vidím, že ta kabina žije zdravě. Kluci jsou příjemní a upřímní, mají z toho radost, a my se snažíme, aby to byl rodinný klub. Určité individuality tam jsou. Třeba Tržil, Rezničekno a Koubek dokázali, že jsou velmi dobří. Kvality Reitermana, Baráka a Špendlíčka nemá cenu zmiňovat. A velmi dobrý byl i přístup a výkony mladších hráčů, kteří postupně začínají tým táhnout. Filip Dvořáček, Petr Navrátil, Martin Boháček a další. Velmi dobře do týmu zapadli nováčci Petr Kozojed a Lukáš Varhaník, s jejichž výkony jsme velmi spokojeni.

Plánujete přes zimu angažovat nějaké posily?
V hledáčku máme nějaké hlavně ofenzivní hráče, a trochu řešíme post gólmana. Ale měli bychom se zaobírat i obrannou fází, protože Petr Tržil, Petr Barák a Tomáš Reiterman už chtějí několikátou sezonu končit. Ale já to řeknu popravdě, že nemám chuť to řešit. Při jejich kvalitě a charakteru. Budu jedině rád, když tady ještě budou.