V restauraci Zezulkárna, kde je fotbalový klub z Bedřichova „doma“, bylo v pátek rušno. Naplněný sál nejprve vyslechl předsedu klubu Ladislava Kocmánka, který v úvodu zabrousil do hluboké klubové minulosti. „Tady, kde sedíme, bývalo hřiště,“ vzpomínal Kocmánek. „a pak se tu postavilo toto společenské stavení,“ doplnil a neopomenul zmínit dlouholetého předsedu klubu Josefa Zezulku a trenéra Sukavého, pod kterým chvilku hrával i „host“ Marek Zúbek.

Minulosti dal ale brzy vale a začala se probírat přítomnost, posléze i budoucnost. „V současné době jsme na startu lepší budoucnosti. V mládeži je dobrá úroveň. Máme sto osmdesát členů a vychováváme hráče, kteří mohou postupovat dál. Spolupracujeme s FC Vysočina, kam ti nejlepší přestupují. V mužích je také velký posun,“ těší Ladislava Kocmánka. „Podzim se povedl a my bychom rádi na jaře zabojovali o postup do krajského přeboru,“ doplnil ho trenér „áčka“ Zbyněk Peštál, jehož tým po první části sezony v I. A třídě skupině A přezimuje s jednobodovým náskokem na prvním místě.

Nová umělá tráva

Cíle jsou ale i jiné. „Chtěli bychom vytvořit B-mužstva, aby všichni dostatečně hráli. I pro přechod do starších kategorií je to dobré,“ má jasno místopředseda Jaromír Poul.

A tou možná nejzásadnější změnou by mělo být vylepšení zázemí pro hráče. „Město nám pomáhá s rekonstrukcí kabin. Máme nové zavlažování a určitě bychom chtěli udělat důstojné občerstvení pro fanoušky. Ale prioritou je umělá tráva, kterou chceme vybudovat na místě škvárového hřiště. Pomoci by měl investor a město Jihlava,“ nastiňuje Poul.

Nová „umělka“ by měla mít rozměry 96 x 58 m (hrací plocha 93 x 55 m). „Měla by sloužit nejen nám. Víme, že tu nejsme sami, takže jsme schopni spolupracovat s Malou kopanou, Americkým fotbalem i jinými, třeba i se školami,“ doplňuje Jaromír Poul.

Příjemným zpestřením hodnocení ročníku bylo hudební vystoupení Nicol Freibauerové. Hlavním hřebem večera pak vyhlašování nejlepších hráčů TJ Sokol Bedřichov napříč všemi kategoriemi. Těm předávali ceny výjimeční hosté. Trio Jaromír Blažek, Marek Zúbek, Lukáš Anděl se poté také nechalo obklopit a rozdávalo autogramy.
„Chtěli bychom poděkovat sponzorům, kteří nám finančně pomáhají. A hlavně také rodičům, bez kterých by to vůbec nešlo,“ uzavřel jeden z bedřichovským trenérů Marek Zamazal.