„Z naší strany byla dobrá první půle, tam to mělo kvalitu. O přestávce jsme si řekli, že je třeba hrát chytře a trošku pošetřit síly, zároveň ale být v pohybu a udržet míč. Jenže domácí pak hráli velmi dobře, přitlačili nás, a přestože si nevytvořili žádnou velkou šanci, tak nám cestu za postupem zkomplikovali. Za hru ve druhém dějství proto musím Pardubice pochválit, a naopak být nespokojený s naší hrou, protože ta měla vypadat jinak," řekl nový jihlavský trenér Michal Bílek.

S tím souhlasil i hostující útočník Pavel Dvořák, který se postaral o první branku utkání.

„Naše zhoršení ve druhé půli viděl asi každý. Bylo tam zbytečně moc ztrát, soupeř nás zatlačil, měli jsme to dohrát lépe," řekl.

Zápas v Pardubicích nedohrál ze zdravotních důvodů středopolař Petr Hronek, což může být do dalších zápasů komplikace. Zranění jsou totiž i další tvořiví hráči ze středu hřiště.

„V Karviné se zranil Šulek a v utkání s Jabloncem utrpěl zranění Urblík. Oba budou absentovat zhruba měsíc. Teď nedohrál Hronek a čekáme na výsledek jeho vyšetření. Představuje to komplikaci do dalších zápasů, s níž se musíme nějak vypořádat," dodal Bílek, jehož celek cestuje v sobotu na Slovácko.