Vysočina se na druhé příčce tabulky odtrhla od svých pronásledovatelů díky sérii šesti utkání bez porážky. Ta se sice krapet natrhla dvěma remízami, ale poslední jednoznačná výhra nad Mostem vše spolehlivě zahladila.

Především proto, že tým nastoupil právě po dvou zápasech v kompletní sestavě. Návrat vykartovaného tria Velický, Jungr, Vaculík hře Jihlavy prospěl. „Bylo vidět, že když nastoupili zkušení hráči, naše hra hned byla jiná," těšilo trenéra Romana Pivarníka po výhře 3:0 nad Mostem. „To je to, o čem jsem už dříve hovořil: Nezkušení hráči hůře snášejí tlak související s bojem o postup."

Neporazitelní

Ale ani Sokolov v posledních zápasech neklopýtá. Baník neprohrál dokonce sedmkrát, v této sérii rovněž jen dvakrát remizoval a přeskočil týmy, kterým dosud jen koukal na záda – Bohemians a Karvinou. Sokolov je tak v současnosti nejvážnějším protivníkem Jihlavy v boji o druhou postupovou příčku.

Fanoušci dobrého fotbalu se tak dnes určitě mají na co těšit. „Já bych ale význam zápasu nechtěl nějak nadřazovat těm předchozím, neboť i v nich jsme potřebovali zvítězit," nechce brát duel s Baníkem jako ten nejdůležitější Pivarník. „Každopádně nás ve středu, ale i v dalších zbývajících kolech, čekají důležité zápasy, v nichž sami můžeme rozhodnout o naplnění našeho cíle."

V tomto ohledu je na tom Vysočina vskutku luxusně. Nemusí se ohlížet vlevo ani vpravo, postup si může vybojovat zcela sama. A hráči si to uvědomují, na utkání se všichni moc těší. „Všichni to víme, ale puzzle se skládá postupně. V pátek jsme jeden dílek přidali, proti Sokolovu se budeme rvát o další," uvedl útočník Tomáš Sedláček.

Ale i on ví, že do ligy zbývají už jenom čtyři kroky. A při případné dnešní výhře už by to byly snad jenom krůčky. „Musíme opět vyhrát," burcuje Sedláček. „A je jedno, jestli to bude opět 3:0, nebo jenom 1:0. Prostě potřebujeme tři body a já věřím, že se nám to povede."