Zranění si Jaromír Blažek přivodil v poslední minutě prvního poločasu ligového duelu Jihlavy s Teplicemi. Dalekonosný pokus hostujícího Nivalda mířil do šibenice jeho svatyně. Blažek stačil míč na poslední chvíli vytěsnit nad branku, nešťastně však dopadl a ihned signalizoval směrem k lavičce: „Dál to nepůjde, musím střídat!"

Informace o závažnosti zranění na sebe dala čekat delší dobu. Až v úterý podstoupil Blažek vyšetření v jihlavské nemocnici, ve čtvrtek pak mohl sdělit konečnou diagnózu. „V klenbě pravé nohy v blízkosti paty mám natrženou šlachu," prozradil smutný Blažek, který také zároveň zkusil odhadnout dobu svého léčení: „Čeká mne čtrnáct dní, kdy se budu pohybovat pouze o berlích. Poté bych se mohl pomalu začít hýbat a došlapovat. Můj návrat na hřiště se tak protáhne minimálně na měsíc, možná na dva."

Pro zkušeného gólmana je toto nepříliš častá situace. „Měl jsem velké štěstí, že během kariéry se mi vážná zranění prakticky vyhýbala. Naposledy jsem měl natržený zadní křížový vaz v koleni, který jsem utrpěl v dubnu 2010 po zákroku slávisty Jandy. Tehdy jsem marodil asi osm týdnů," zavzpomínal Blažek.

Přestože s aktivním chytáním je nyní na čas konec, svoji druhou klubovou roli, trénink svých brankářských kolegů, bude plnit dál. „Do Jihlavy budu pravidelně dojíždět na tréninky a rehabilitaci. Budu sice pohybově omezený, ale nadále brankářské tréninky povedu. Kluky mám na starosti a udělám maximum proto, aby kvalitně trénovali a byli co nejlépe připraveni na ligové zápasy," plánuje.