Třineckým se podařil vstup do soutěže, když v prvním kole zvítězili na půdě exligové Dukly Praha. Také ve druhém utkání se tým představil venku, ve Varnsdorfu v utkání plném obratů vydoloval další bodík.

Vysočina tak bude prvním letošním hostem v Třinci. A nečeká tam její hráče nic jednoduchého. Domácí v létě mohutně posilovali a chtějí plnit roli štiky soutěže. „Víme, že nás čeká kvalitní protivník. Ale věříme, že se do Jihlavy nebudeme vracet bez bodového zisku,“ doufá asistent jihlavského trenéra Josef Mucha.

Jihlavané si ale v úvodních dvou duelech také nepočínali špatně a hned na startu nového ročníku si zvedli sebevědomí. Nejen ziskem zmíněných čtyř bodů, ale také pevnou defenzivou. Vysočina jako jediný celek soutěže dosud neinkasovala.

Pevná obrana bude jistě základem úspěchu i tentokráte, střelecké hody se v duelu zřejmě očekávat nedají. „Defenzivu drží urostlí stopeři Gáč a Bedecs, nelze však vyloučit ani nasazení zkušeného Kušníra,“ přibližuje soupeře Mucha. „Ve středu pole operují zkušení Vaněk a Valenta, které doplňuje šikovný Machalík. Na křídle si musíme dát pozor na Arroya a Hlúpika a na hrotu lze očekávat nebezpečného a pohyblivého Kubalu.“

Jihlavský tým bude naopak zřejmě postrádat svoji největší hvězdu. Proti Vítkovicím nedohrál Lukáš Zoubele. „Lukášovo zranění není vážné, ale s největší pravděpodobností se do nadcházejícího zápasu nestihne uzdravit,“ připustil Mucha.

Jiné absence, kromě dlouhodobých marodů, Vysočinu netrápí.

Utkání Třinec – Jihlava se hraje od 10.15 hodin.