Ve třetí sezoně soutěže rezerv ligových celků se jí zatím daří nejlépe. Dokazuje to jak průběžné páté místo, tak i počet vstřelených branek. Vysočina je totiž s 39 zásahy nejproduktivnějším týmem soutěže.

„Góly střílíme, produktivita je velká, ale na druhou stranu jich zase hodně dostáváme, s tím spokojený rozhodně nejsem," říká trenér Pavel Procházka.

Vzhledem k posledním výsledkům byla pondělní prohra v Teplicích poměrně překvapivá, co o ní rozhodlo?
Zápas se nám jednoduše nepovedl. V prvním poločase jsme sice rychle vedli, ale prohospodařili tři velké příležitosti, kdybychom je proměnili, mohli jsme být v klidu. O přestávce jsem hráčům říkal, že když se takové šance nedají, tak většinou přijde trest, což se stalo. Domácí z penalty vyrovnali a narostla jim křídla a po individuální chybě jsme inkasovali znovu.

Individuální chyby jsou v juniorské lize na denním pořádku, to jste je dokázali tak dlouho nevyrábět?
Ale ne, v předchozích zápasech jsme se jich dopouštěli, jenomže soupeři nás z nich netrestali, podrželi nás brankáři. Je to vždycky otázka štěstí a musíme si také přiznat, že v Teplicích jsme byli lehkovážní, nebyl tam ten důraz a kvalita.

Těšit vás ale musí produktivita, nastříleli jste za patnáct zápasů 39 gólů…
Produktivita je velká, góly střílíme, ale na druhou stranu jich hodně dostáváme a s tím úplně spokojený nejsem, na defenzivní činnosti budeme muset ještě hodně zapracovat.

Inkasovaným gólům předchází už zmiňované individuální chyby, je to dáno právě tím ofenzivním stylem?
Částečně ano. Hráči jsou hodně orientovaní dopředu, i beci a chyby se tam prostě stávají.

Nicméně zatím z toho byly jenom dvě prohry, jinak pravidelně bodujete, porazili jste i vedoucí Mladou Boleslav, nepřehodnotili už jste z tohoto pohledu cíle? Nepomýšlíte třeba na titul?
Uznávám, že v našem postavení bychom se měli koukat nahoru, ale konkrétní umístění jako cíl nemáme. Do konce podzimní částí zbývá šest utkání, to je osmnáct bodů a my chceme pokaždé uspět.

Smyslem juniorek je především připravovat hráče pro profesionální soutěže, máte v kádru opět někoho nového, kdo do těchto parametrů roste?
Určitě tam jsou, tři čtyři mají předpoklad pro to, aby v budoucnu mohli hrát první nebo druhou ligu.

Během podzimu dodala do ligy jihlavská juniorka i trenéra. Váš kolega Roman Kučera se překvapivě ujal A-týmu Vysočiny po odvolaném Petru Radovi…
S Romanem už delší dobu spolupracujeme a pochopitelně i teď jsme nadále ve spojení. Já mu strašně fandím a věřím, že tu situaci zvládne. Jsem moc rád, že dostal takovou příležitost. Na druhou stranu to přineslo negativní věc pro juniorku, protože s ním se k áčku přesunul i asistent Michal Kadlec, takže jsem tady na to zbyl sám.

A rýsuje se nějaké řešení?
Mám slíbené, že je to jen přechodná situace. Zatím mi na zápasech střídavě vypomáhá právě Michal Kadlec a Marek Zúbek.