Karty před střetnutím jsou rozdány jasně. Hostům by výhra v utkání zajistila definitivně příslušnost k elitě, domácí ale ani v případě úspěchu nebudou mít své jisté.

Je nasnadě, že jihlavský tým pojede do Brna s touhou završit své jarní zmrtvýchvstání tříbodovým ziskem. Byť v minulém kole doma se Spartou přišla o svoji pětizápasovou neporazitelnost.

Výkonem ale za Pražany příliš nezaostávala. „Chvála na náš výkon proti Spartě se sice hezky poslouchá, ale fotbal se hraje na góly,“ podotýká asistent jihlavské trenéra Svědíka Michal Šmarda.

Ten mimochodem, podobně jako stoper Petr Buchta, obránce Miroslav Keresteš a záložník Lukáš Zoubele, má za sebou angažmá v dresu dnešního protivníka.

Na druhé straně jsou s Jihlavou v minulosti spjati trenér Roman Pivarník a obránce Lukáš Kryštůfek, jenž přestoupil pod Špilberk v zimní přestávce. Patrně s vidinou snadnější záchrany v první lize.

V sobotu večer se ale mohou osudy klubů zcela převrátit. „Z kluků cítíme bojovnou a odhodlanou náladu. Touží po tom, aby příslušnost do nejvyšší soutěže potvrdili co nejdříve,“ uvedl Šmarda.

Vysočině se v posledních zápasech v Brně dařilo, neprohrála zde dvě utkání (pokaždé 1:1). Tato minisérie, aktuální forma, i skutečnost, že Zbrojovka na jaře získala jen osm bodů, včetně poslední senzační výhry v Teplicích, mírně favorizují Jihlavany. „Ale Brno nemá po fotbalové stránce rozhodně špatný tým,“ varuje Šmarda.

Duel Brno - Jihlava, stejně jako všechny ostatní zápasy 29. kola, začíná v 16.00 hodin.