Dobronín je známý svou ofenzivní sílou, ale o tu se stará zejména Tomáš Sedláček. Tentokrát vzal roli kanonýra na sebe Pavel Horáček. „Tomáš už dva zápasy nedal gól, tak jsem ho dal do zálohy, aby někomu ty branky připravil. A vyplatilo se, Pavlovi nahrál na dvě,“ potěšil úspěšný tah trenéra Jana Chramostu, který ale uznal, že Pacov si takový debakl nezasloužil. „Hlavně v první půlce nás přehrávali. Pro nás ta poločasová remíza byla ještě dobrá,“ vrací se do přestávky sobotního mače, po níž bylo skóre 2:2.

Ve druhé části už ale jeho tým dominoval. „Hned na začátku měl Horáček šanci, kterou nedal, ale to nás nakoplo, dali jsme rychle dva góly a oni se po tom totálně zhroutili. Nebo spíš chtěli hrát dál fotbal, a to je voda na náš mlýn. Nám to navíc vycházelo, chodili jsme sami a mohli dát klidně víc gólů. Ale už tenhle výsledek je krutý,“ uznává Jan Chramosta.

Chválit musel hlavně právě Pavla Horáčka, kterému se rozlučkový zápas se sezonou prostě povedl. „Od začátku mě to bavilo, ale byl to takový záchvěv, že mi to takhle sedlo. Před tím se mi moc nedařilo, tahle sezona byla celkem bída,“ reaguje devětadvacetiletý útočník Dobronína, který dal pět gólů v I. A třídě poprvé. „V téhle soutěži se mi to ještě nepovedlo, měl jsem šťastný den,“ libuje si.

Jeho sobotní trefy byly z různých situací. „První jsem dával po přihrávce Tomáše Sedláčka do prázdné,“ přibližuje vyrovnávací branku z první půlky střelec, který na začátku druhé ztroskotal na gólmanovi Basíkovi, když na něj postupoval sám. „Už jsem to měl za nohou a on to vyrazil. Až po trenérově radě, ať se s tím nemažu, jsem dal druhý. Nakouřil jsem to tam, a ono to tam padlo,“ potěšilo Horáčka, kterému to nestačilo a dál řádil. Z šesti dobronínský gólů z druhé půlky zařídil dohromady čtyři. „Další jsem dal hlavou, ten čtvrtý už ani nevím, a ten pátý, jak jsem byl rozjetý a sebevědomí bylo nahoře, jsem přeloboval gólman, a pak už jsem šel střídat, protože jsem nemohl,“ směje střelec.

„Ale měl jsem ještě spoustu šancí, mohlo jich být víc,“ sype si trochu popel na hlavu. Nicméně tenhle zápas si mohl užít. „Kluci mi pomohli, povzbuzovali mě a myslím, že jsme si to užili všichni,“ říká Horáček, jehož tým odehrál velmi povedenou sezonu. „Máme tady dobrou partu, bavíme se tím, a to je hlavní,“ uzavírá.

Atletický krajský přebor Vysočiny se konal v jihlavském areálu Na Stoupách.
OBRAZEM: Jihlava hostila atlety z kraje