Zklamání. Velké rozčarování způsobili svým příznivcům jihlavští fotbalisté v posledním odehraném utkání. Na stadionu Baníku se prezentovali mizernou bezúčelnou hrou, která vyústila v jediné zákonitou porážku.

Další návrat z Ostravy bez bodu by nebyl tolik tragický, jako výkon, který hráči Vysočiny předvedli. Těžce jej kousal především trenér Petr Rada, který při tradiční pozápasové konferenci hovořil nezvykle úsečně a stručně: „Gratuluji Baníku k zasloužené výhře a velmi pravděpodobné záchraně. Naši hráči nepodali takový výkon, jaký bych si představoval. To je ode mě vše."

Fotbalisté Vysočiny nenabídli Bazalům nic ze své jarní pohledné hry. „Nehráli jsme vůbec dobře, hlavně v prvním poločase to bylo hodně špatné a Baník nás přehrával," připustil pro klubový web gólman Jihlavy Jan Hanuš.

A podobně hovořil také Jiří Krejčí, autor jediné branky Vysočiny. „Vůbec jsme si nezasloužili v Ostravě něco uhrát. Hráli jsme od začátku vláčně, domácí více toužili po úspěchu," uznal stoper hostů.

Trenéři se při dvougólovém manku rozhodli v poločase sestavu oživit, Mikulu nahradil Jánoš, úspěch to však nepřineslo. „Byl to důsledek inkasovaných gólů, ale nebylo to jen o Mikulovi. Na hřišti jsme měli víc hráčů, kteří neodvedli očekávaný výkon," kritizoval naštvaný Rada, který v poločasové přestávce bouřil. „Nejen trenér," hořce se pousmál Hanuš. „Všichni jsme byli naštvaní, protože takhle jsme hrát nechtěli."

Ani po změně stran se však obraz hry příliš nezměnil. Baník naopak zvýšil na 3:0 a v pohodě dovedl duel do vítězného konce. Přestože Vysočina dokázala Krejčím snížit. „Baník vyhrál zaslouženě. My jsme byli dopředu jaloví a vzadu nás soupeř trestal jednoduchými góly," popsal duel ze svého pohledu právě autor gólu.

Domácí po snížení dál pokračovali ve své hře, Jihlava se už k dalšímu vystrašení Ostravanů nedostala. „Za stavu 3:1 jsme ještě měli takovou pološanci, ve které se ocitl Muris Mešanovič, ale dostal těžký balon. Jinak jsme si nic nevypracovali," potvrdil Krejčí ofenzivní zmar svého týmu.

Po takové hořké pilulce by hráči potřebovali rychle pachuť spláchnout úspěchem v nadcházejícím duelu. K jejich smůle ale má nyní liga pohárovou pauzu. „Musíme holt potrénovat a doma při rozlučce Příbram porazit," krčí rameny posmutnělý Hanuš.

Takhle bude zřejmě ještě v šatně Vysočiny dusno. „Musíme si to s hráči vyříkat," plánuje trenér Rada.