Přestože se na to hráči po utkání nevymlouvali, prodělaná dřina a z ní vyplývající únava pochopitelně jejich výkon hodně ovlivnily. „Jsme v přípravném období, to by asi nebylo dobře, kdybychom nebyli unavení," usmíval se po utkání zkušený stoper Ondřej Šourek.

To ostatně uznal i trenér týmu Luděk Klusáček: „Viděl jsem v utkání hodně nedostatků, které vyplývaly jak z prodělané zátěže, tak z důvodu nesehranosti hráčů."

Do utkání nenastoupilo avizované kvarteto zraněných hráčů, volno dostal i nedávný marod Tomáš Kučera. V brance odchytal celé utkání Jan Kotnour, v poli se vystřídali postupně všichni přichystaní hráči. „S ohledem na složení jedenáctek jsem více věřil sestavě z druhého poločasu," připustil po utkání Klusáček.

Jenže vše bylo takřka naopak. První jedenáctka se dostala do vedení, druhá náskok neudržela. „Sestavu jsme protočili, a utkání nám naznačilo, že nás čeká ještě dost práce," netajil svůj názor na výkon hráčů nový jihlavský trenér.

Období nejhorší dřiny fotbalistům pomalu končí. „Budeme trénovat s větší intenzitou, ale v menším objemu," prozradil Klusáček. „Navíc nás čekají v tomto týdnu dva zápasy, na které se všichni těšíme."

Vysočina se představí doma ve středu, kdy bude od jedenácti hodin Na Stoupách hostit Zbrojovku Brno. V sobotu se představí v Mladé Boleslavi.

U těchto zápasů už nebude duo jihlavských mladíků Jindřich Kučera, Luděk Vejmola. Prvně jmenovaný je na zkušené v dresu střížkovských Bohemians, gólman Vejmola zase v Kolíně, kde už o víkendu odchytal přípravný duel s Libercem.