Pomalu, ale jistě. Tak kráčejí vstříc udržení své ligové příslušnosti jihlavští fotbalisté. Body na své konto ukládají hráči Vysočiny sice po jednom, ale zato s železnou pravidelností. Vždyť na jaře odcházeli z hrací plochy s prázdnou pouze po dvou z jedenácti duelů.

Stejně tak tomu bylo i v neděli odpoledne, kdy si Jihlava odvážela bodík z hřiště Jablonce. A přestože v utkání hosté vedli, s remízou byli spokojeni. „Z našeho pohledu jde o velmi cenný bod ze stadionu silného klubu," zhodnotil konečný výsledek 1:1 trenér Vysočiny František Komňacký. „Jsem rád, že jsme takto alespoň částečně odčinili porážku, kterou nám Jablonec uštědřil na podzim doma."

Vysočině vyšel lépe první poločas utkání. Její hráči začali aktivně, dokázali si vypracovat několik dobrých brankových příležitostí. Bohužel bez efektu. „Je velká škoda, že žádná z našich šancí neskončila brankou v jablonecké síti," věděl Komňacký. „Domácí sice měli územní převahu, ale až ve druhé půli naši branku dokázali pořádně ohrozit."

To už se Jihlava zaměřila více na bránění a rychlé brejky. I z nich několikrát zahrozila. A v 57. minutě dokonce udeřila. Po pěkné individuální akci Vaculíka se trefil Marek Jungr.

Vedení však drželi hosté pouhé tři minuty. Na precizní roh Loučky si naskočil Hubník a skóre rychle srovnal. „Konečnou remízu lze označit za zaslouženou," nebyl přesto smutný Komňacký, který musel řešit náhradu za potrestaného Karola Karlíka.

Na hřišti jej nahradil na jaře ne příliš využívaný Václav Koloušek. „Především v ofenzivní části byl jeho výkon v pořádku, spoluhráčům adresoval několik kvalitních a přesných přihrávek," ocenil výkon zkušeného hráče kouč, který nachystal v sestavě i jedno překvapení. Na hrotu útoku se místo Arnolda Šimonka představil David Vaněček. „Bojoval, dřel, ale svůj hlavní úkol, vstřelit branku, nesplnil," uvedl Komňacký.

Liga má o víkendu volno, Vysočina se v příštím kole představí v domácím prostředí. Ve středu 22. května přivítá od 18 hodin Slovácko.