LUKA N. J. – DOBRONÍN 4:4

Derby bylo bohaté na góly, a málem skončilo překvapivým výsledkem. „Bétřídní“ Luka totiž po půlce vedla o dvě branky. „Myslím si, že v první půlce ta hra nebyla špatná, byly tam dobré akce, zaslouženě jsme vyhrávali,“ říká loucký kouč Vladimír Hekerle. „Ta druhá už vyzněla z naší strany hůř, takže určitě musíme dál poctivě pracovat. Ale na to, že to byl první zápas se soupeřem o třídu výš, tak to nebylo špatné,“ hodnotí trenér. „Do zápasu jsme šli z tvrdé přípravy a předvedená hra odpovídala tomu, že to bylo po dlouhé době seznámení se s míčem,“ doplňuje dobronínský Jan Petruš, který zaskakoval kouče Chramostu.

Góly: F. Toman 2, Bulant, Tůma – Horáček 3, T. Sedláček. Poločas 3:1. Luka n. J.: R. Toman – Šimek, Kubeš, Pokorný, Čaloud – Číhal, Kucarov, Hanáček, Tůma – F. Toman, Bulant. Dobronín: Kotrba (46. Babínek) – Macek, L. Sedláček, Hlávka, Laňka – Smejkal, Cink, Štefko, Bořil (46. Pospíchal) – T. Sedláček, Horáček.

KOSTELEC – OKŘÍŠKY 0:0 nedohráno

Jen něco málo přes hodinu se hrálo na třešťské umělé trávě, kde si po jednom ze soubojů zlomil holenní kost okříšský Ryšavý. Do té doby gól nepadl, a tak nováček z I. A třídy nesehrál vůbec špatný zápas. „Na to, že to bylo poprvé, a hráli jsme se soupeřem z krajského přeboru, tak můžeme být spokojení. Okříšky nás nepřehrály, byl to boj od vápna k vápnu a v první půlce jsme měli tutovku, když Nykodým šel sám, ale nedal. Oni ve druhé půlce lobovali gólmana Žatečku těsně vedle,“ přiblížil trenér Kostelce David Votava.

Kostelec: Novák (46. Žatečka) – Vavroušek, Lapeš, Hrubeš (46. Gabrhel), Kružík – Tomášek (46. Neděla), Flégr, Procházka, Fejt, Číhal – Nikodým (35. Čekal).

ČERNÍČ – DAČICE 7:2

Letošní herní premiéra byla pro Černíč povedená, alespoň co se gólových akcí týče. Ty se rodily celkem snadno, a tým z kraje okresu je skvěle zakončoval. „Tu výhru rozhodně nepřeceňujeme, protože jsme byli hodně produktivní. Padalo nám to tam, jim ne, výkonnostně to bylo celkem vyrovnané,“ říká kouč Černíče František Distel. „Já jsem hlavně chtěl, aby kluci běhali, snažili se. Podle mě rozhodla větší chuť, a takový přístup bych si představoval v soutěžním zápase.“

Góly: Deutschar 2, Hajdík 2, Lovětínský, Čermák, Lacina. Poločas 3:0. Černíč: Novotný – V. Leitkep, Lovětínský, Beseda, M. Leitkep – Janoušek, Čermák, Brom, Lacina – Deutschar, Hajdík.