V nepříjemném podzimním počasí před hrstkou diváků předvedli Jihlavané precizní defenzivní výkon a v závěru duelu nemilosrdně udeřili. Teplice srazil proměněným pokutovým kopem záložník Lukáš Vaculík.

Jak byste okomentoval vítězné utkání?

Byla to taková víc kopaná než fotbal. Bylo to hodně bojovný utkání, především o soubojích, nákopech. My jsme v naší situaci chtěli hrát především na nulu vzadu. Koukatelný to asi moc nebylo, ale jsme rádi, že máme tři body, a zkusíme se od tohoto zápasu odrazit k dalším ziskům.

Vy jste v Teplicích vyhráli i vloni. Máte na soupeře nějaký speciální recept?

Neřekl bych. Chtěli jsme v Teplicích udělat tři body. Věděli jsme, že když podáme optimální výkon, můžeme je porazit. Měli jsme několikrát i štěstí, kdy nás po odražených balonech obstřelovali. Hodně tým podržel Honza Hanuš, a nám se naopak v závěru podařilo jednu branku vstřelit.

V těžké situaci je pro Vysočinu tahle výhra hodně důležitá, že?

Pevně věříme, že nám to pomůže. Ale to všechno ukážou až další zápasy. My musíme v každém zápase podobně bojovat, běhat a prát se o každý metr na hřišti. Teď už nás většinou čekají zápasy, jak se říká, o šest bodů, ve kterých jich musíme získat co nejvíc, abychom měli klidnou zimu a vypracovat si dobrou výchozí pozici pro jaro.

Jak jste viděl nejdůležitější moment utkání?

Penalta byla jasná. Já už byl o krok před ním, a on mě kopl do paty. Nebyl to sice žádný ostrý faul, ale faul to byl.

Přitom to byl zřejmě zcela zbytečný zákrok. Nezdálo se, že byste byl ve zrovna ideální střelecké pozici.

Přesně tak. Určitě bych nebyl v žádné šanci. Asi bych se to snažil někomu prostrčit, ale vlastně nic jim nehrozilo. To byla opravdu chyba jejich hráče.

Starý fotbalový „zákon" říká, že na penaltu by neměl jít faulovaný hráč…

Byl jsem od začátku rozhodnutý, že na ni půjdu. Možná, kdyby byl na hřišti Meši (Muris Mešanovič pozn. aut.), tak bychom se o exekutorovi pobavili. Takhle jsem věděl, že penaltu budu kopat já. Proměnil jsem, takže máme tři body, to je to nejdůležitější.