„My jsme podali úplně špatný výkon, byli jsme laxní, nebojovali jsme. Soupeř byl jednoznačně lepší,“ nechodil kolem horké kaše kouč Telče Jiří Nerad, který nenašel na výkonu svých svěřenců žádné pozitivum. „My jsme byli absolutně neškodní směrem dopředu. Vystřelili jsme na branku až v 60. minutě, a to je málo. Před vápnem a ve vápně nejsme nebezpeční. Byli jsme nepřesní, a samozřejmě děláme stále chyby vzadu. Dneska (v neděli pozn. Red.) ale bylo nejsmutnější, že se nechtělo, nebyla chuť vyhrát,“ nebral si servítky. „Musíme dál pracovat a věřit, že se to zlomí. Prohráváme ty zápasy hlavně v hlavě. Psychika nás hodně drtí. Kluci mají nízké sebevědomí, na tom musíme zapracovat,“ má jasno Nerad.

Dobronín, na rozdíl od Telče, vstup do nové sezony v I. A třídě skupině A zvládl a potvrzuje, že bude patřit k týmům pohybujícím se na špici. „My jsme začali dobře, měli jsme spoustu šancí a dali jsme dva góly, ale klidně to mohlo být o půlce větším rozdílem, mělo to být dávno rozhodnuté,“ říká trenér hostů Jan Chramosta, který měl prý v úvodu druhé půlky trochu obavy.

„Telč nás chvilku zamkla do obranného pásma, měli tam několik závarů a jednu šanci, tu ale náš gólman zlikvidoval. Pak začali být nervózní, otevírali hru a to nám vyhovovalo k rychlým brejkům,“ přidává kouč vítězného celku, který ještě dvakrát udeřil a podtrhl svou třetí výhru v sezoně výsledkem 4:0. „My jsme s nimi v minulé sezoně neudělali ani bod, takže já jsem spokojený,“ dodává.