Co s tím? Zlý start do letošního ročníku první ligy stále nenachází konce. Fotbalistům Vysočiny se nedaří, jejich hra je utrápená, těžce střílejí góly, které naopak velmi lacino inkasují. V Jihlavě tak nyní řeší, jak z této nedobré situace ven.

Další nevydařené představení na Dukle dalo Vysočině řadu námětů k přemýšlení. Trenér Petr Rada obměňuje sestavu, zkouší různé varianty, situaci mu komplikuje i řada zraněných a nemocných hráčů.

Deka navíc padla i na nedávno příchozí posily. Matěj Hybš se rozjel ve velkém stylu, poslední dva zápasy už ale nebyly podle představ asi nikoho. Marián Kovář podal minule tak bídný výkon, že střídal v poločase. Na Dukle se dostal na hřiště v průběhu druhé půle za zraněného Lukáše Vaculíka, a alespoň zmírnil pražský výprask.

A připomenul, proč se, kromě jiného, Vysočina trápí. Nemá standardního útočníka-zabijáka. „Loňských třináct Harbových gólů nám pochopitelně hodně chybí," netají Petr Rada. „Pořád ale věřím, že je v silách týmu začít vyhrávat."

Vysočina sice nabízí vcelku dobrou kombinační hru, se kterou konkuruje většině ligy. Ale její snaha končí zpravidla před vápnem soupeře, kde ztrácí míče. A když se nedaří obraně, která inkasuje laciné a zbytečné góly, přichází debakly podobné tomu z Dukly. „Přesně tak. Ze všeho dostaneme gól, naopak v šancích, kdy můžeme výsledek zkorigovat, branku nedáme," potvrzuje stoper Vysočiny Jiří Krejčí.

Při pohledu z tribuny se navíc zdá, že kromě herní pohody chybí hráčům také více zanícení a bojovnosti. Jakoby hráči byli spokojeni se svým pohodlným místečkem v sestavě. „Herně nebyl první poločas úplně špatný," zhodnotí ale pro televizi evidentně zpackaný zápas Krejčí. „Dostali jsme smolnou branku po rohu a pak zbytečně druhou z brejku."

U obou byl v jedné z hlavních rolí právě zkušený obránce. „Při první brance byli přede mnou dva hráči, míč se mi odrazil od prsou, to byla nešťastná situace. U druhého gólu jsem se nechal lehkovážně obejít," přizná alespoň Krejčí vzápětí.

Vedení Vysočiny v pondělí intenzivně jednalo o nastalé situaci. Žádné konkrétní informace však ven nepronikly. „Nemám nic nového, co bych vám mohl sdělit," uvedl v pozdním odpoledni na dotaz Deníku tiskový mluvčí Vysočiny Miroslav Fuks.

Trenér Rada nechce o své pozici u týmu vůbec mluvit: „My se začínáme připravovat na Slavii, na nic jiného nemyslím, i když jednání s vedením týmu mě bezpochyby čeká."

Ať se v týdnu u týmu stane cokoliv, jedno se zdá být více než jisté. Začít musí především hráči sami u sebe. Vždyť svádět vše na nepřízeň osudu určitě nelze. Přestože stoper Krejčí tvrdí: „Herně to není tak strašný. Chybí nám štěstíčko. Nezbývá než věřit, že se to konečně otočí."

Snad má hráč Vysočiny pravdu, ale! Sice se tvrdí, že víra tvá tě uzdraví, jenže bez tvrdé práce sama o sobě body proti Slavii velmi pravděpodobně nepřinese.