Tyto neuspokojivé výsledkyvygradovaly potupnou porážkou 5:0 v Sokolově.

„Přestože to není v českých podmínkách obvyklé, tak jsme k výměně kouče či dalším změnám v realizačním týmu nesáhli,“ prozradil verdikt předseda představenstva Jiří Pech a věří, že hráči udělají v posledních dvou druholigových kolech vše pro maximální bodový zisk. „Uchování teoretické postupové šance a udržení třetí příčky v tabulce by mělo být jejich povinností. Zároveň by šlo o malou náplast fanouškům na velmi nepovedené jaro,“ dodal Pech.

Nad slovenským trenérem Karolem Markem visel Damoklův meč. On však zůstal klidný a o svou pozici se rozhodně nestrachoval. „Já se o místo nikdy nebojím. Uvědomuji si svou kvalitu, takže jsem se nebál,“ prohodil s klidným hlasem šéf jihlavské lavičky.

Kouč: Chci vždy vyhrát

„Vysvětlili jsme si některé věci ohledně toho zápasu a celého jara,“ prozradil hlavní téma zasedání Karol Marko. Prýrozhodně nepotřeboval dostat nějaké cíle do závěrečných bojů druhé nejvyšší české ligy. „Nepotřebuji dostávat nějaké cíle, abych věděl, že je potřeba získat šest bodů. Já chci vždycky vyhrát, a navíc s takovými soupeři, jako je Sparta B a Fulnek.“ Pro jihlavský celek je totiž důležité udržet třetí místo v tabulce, které by při dobré konstelaci hvězd mohlo znamenat návrat mezi elitu.

V případě, že Čáslav nedostane licenci nebo první ligu nepřihlásí, tak právo na postup připadne dalšímu v pořadí. Tedy týmu, který skončí na „bronzové“ pozici. Vysočina tuto příčku i přes jarní nepřesvědčivé výsledky drží. Ovšem pronásledovatelé příliš velkou ztrátu nemají. Dukla a Ústí nad Labem jsou Jihlavě v patách. Chybí jim pouhé dva body a ve hře je ještě šest bodů.

Sparta přijede v neděli

Svěřencům Karola Marka tak nezbývá nic jiného, než v posledním domácím utkání se Spartou B, které se hraje nezvykle v neděli v 16 hodin. zvítězit, a poté přivést i tři body z Fulneku.