Výsledek mnohé napoví. Velmi důležité klání podstoupí v sobotu jihlavští fotbalisté. V rámci dvacátého kola nejvyšší soutěže se představí na stadionu Českých Budějovic, se kterými se utkají o únik od sestupových příček.

Vysočina sice drží menší náskok na poslední dvě pozice v prvoligové tabulce, ale výskat si rozhodně nemůže. V lize už nevyhrála pět zápasů v řadě (třikrát alespoň remizovala) a už by potřebovala konečně zabrat naplno.

Podobně jsou na tom i hráči Dynama. Ti na jaře podlehli ve všech třech zápasech, v nichž navíc inkasovali těžko uvěřitelných třináct branek.

Duel je tak pro oba celky nejen soubojem o důležité body do tabulky, ale také o znovunalezení ztraceného sebevědomí. „V nadcházejících třech kolech se rozhodne, jak strávíme jaro. Buď v klidu, nebo se budeme rvát o záchranu až do konce," uvědomuje si trenér Vysočiny Luděk Klusáček.

Jihočeši vyměnili minulý týden trenéra, ale ani velezkušený František Cipro zatím obrat nepřinesl.

Na Vysočině by se jistě nikdo nezlobil, kdyby tomu tak bylo ještě alespoň jedno kolo. „Ale změna ve způsobu hry jeho celku byla v první půli v Mladé Boleslavi dobře patrná," domnívá se asistent trenéra Klusáčka Roman Kučera. „Očekáváme, že se Dynamo bude soustředit na zlepšení práce v defenzívě, kde dosud inkasovalo přílišné množství branek, a poté bude chtít vycházet do rychlých brejků."

Jihlavští si spravili trošku chuť výsledkem, a hlavně výkonem proti Jablonci. Na něm chtějí stavět i tentokráte. „Určitě bychom na výkon proti Jablonci chtěli navázat," potvrzuje Kučera. „Je potřeba jej ale ještě zkvalitnit v ofenzivě a zakončení. Věříme, že na to máme dostatečný potenciál i sebevědomí. V Budějovicích chceme vyhrát a přemýšlet ofenzivně, čemuž odpovídaly i naše nácviky na tréninku. Rozhodně nejsme spokojení s tím, že jsme na jaře zatím vstřelili pouze jeden gól. V tomto ohledu se musíme zlepšit," zdůraznil jihlavský asistent.

Potěšitelné pro Jihlavu je i vědomí, že se opět trošku posílí její sestava. Po trestu se vrací Krejčí, plně připraven už bude také Jungr. „Jsou možné zhruba dvě změny v sestavě, kterou ale chceme především stabilizovat, takže budeme vycházet z té proti Jablonci," vysvětluje Kučera.

Očekávat se tak dá návrat Krejčího do stoperské dvojice, otazník se zřejmě vznáší nad obsazením postu pravého obránce (Kukoľ/Tlustý) a případná náhrada méně zkušeného Fulneka na kraji zálohy.

Kromě třeskutého boje o ligový život si budou moct návštěvníci duelu připomenout i výročí budějovického fotbalového klubu, od jehož založení letos uplynulo 110 let. Hráči Dynama proto do utkání nastoupí ve speciálně vyrobených historických dresech, které jsou věrnou kopií těch, ve kterých se klub prezentoval na začátku své historie na počátku dvacátého století. Součástí oslav je rovněž vstupné zdarma.