SLAVOJ POLNÁ – ST. ŘÍŠE 1:3

První poločas byl ve znamení polenské převahy. Domácí byli aktivní a měli i šance. Haala po centru Bajera přestřelil, pak po pasu Šerého těsně nedosáhl na míč Rod. Dvakrát se vyznamenal i Jícha, který vychytal Urbánka a Šerého. Ale na Bajerovu křížnou střelu ze strany hostující gólman nedosáhl, a Slavoj zaslouženě vedl.

Po změně stran to bylo naopak. Tempo určovala Stará Říše a vadnoucí domácí hráči tlaku soupeře odolávali jen do 69. minuty. To z přímáku parádně přes zeď vyrovnal Nehyba. Zanedlouho prostřelil ve vápně hradbu těl Zaichek, a pojistku na postup do dalšího kola poháru dal Staré Říši v nastaveném čase opět Nehyba, který zamířil pod břevno.

„V první půlce jsme byli lepší. Byli jsme v pohybu, na balonu, vytvořili si několik šancí, ale proměnili jen jednu. Kluci hráli dobře a zaslouženě vedli. Ve druhé půlce se ale obrázek hry změnil. My jsme odpadli kondičně a oni začali být na koni. Zaslouženě to otočili,“ hodnotí kouč Slavoje Polná Michal Lovětínský.

„Střetli se asi vyrovnaní dva soupeři, na hře se určitě projevily odchody hráčů. První poločas jsme byli slabší, oni nás přehrávali ve všem. O přestávce jsme změnili rozestavení a hlavně bylo vidět na hráčích, že chtějí hrát a vyhrát. To byl ten největší rozdíl oproti první půlce. Naše se hra diametrálně změnila a zaslouženě jsme vyhráli,“ říká trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Góly: 16. Bajer – 69. a 90.(+1) Nehyba, 74. Zaichek. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 1:1. Diváci: 210. Poločas 1:0. Slavoj Polná: Konrád – Haala, Sobotka, Šimek, Holub – Bajer (71. Voráč), Pecina (46. Vrba), Klíma, Urbánek, Šerý – Rod. Stará Říše: Jícha – Hekerle, Cipruš, Šmíd, Severa – Cejpek (57. Zaichek), Nehyba, Heide, Chramosta – Vacek (86. Šácha), Kříž (63. Pokorný).