Rozhodujícímu gólu domácích navíc paradoxně předcházela standardní situace Jihlavy na druhé straně hřiště.

Jihlava ani Olomouc na tom nebyly před utkáním v tabulce nijak komfortně, proto byl pro oba soky tento zápas hodně důležitý.

Lépe začala Vysočina. Dostala se do vedení, které mohla i potvrdit. „Věděli jsme, že mají jen čtyři body. Proto jsme zkusili na ně vlítnout," popisoval po utkání jihlavský záložník Adam Jánoš. „Bohužel jsme z toho dali jen jednu branku, příležitostí jsme měli dost."

Neproměněné šance, a to nejen v úvodu duelu, mrzely i kouče Františka Komňackého. „Za počet šancí jsme si alespoň bodovat zasloužili," pokrčil rameny při pozápasovém hodnocení. „Pořád ale naše mužstvo není vyzrálé a dělá spoustu dětských, někdy až naivních chyb," povzdechl si zároveň.

Přestože trenéři na lavičkách asi trpěli, diváci se museli bavit. Vývoj skóre se totiž čtyřikrát překlopil. Vedení Jihlavy Olomouc krátce po změně stran otočila ve svůj prospěch.

Čtvrt hodiny před koncem ale znovu srovnal výsledek Jánoš, vzápětí Lukáš Masopust dostal svůj tým opět o krůček dopředu. Pro sparťanského hosta v jihlavském dresu to byl navíc první ligový gól kariéry. „V tu chvíli jsem radost měl," popsal jedenadvacetilý záložník své pocity. „Ale neudrželi jsme naše vedení, to mi celý dojem kazí," přiznal zkroušeně.

V závěru zápasu totiž Jihlava nezvládla dvě standardní situace. Nejprve nedostala odražený míč do bezpečí, takže jej Karaš mohl uklidit za Hanušova záda.

V devadesáté minutě hosté zahrávali, po šanci Kolouška, rohový kop. Situaci ale zvládli mizerně. Sami z ní inkasovali! „V poslední minutě zahráváme rohový kop. Takový Horváth by tam ještě teď u toho praporku hrál a nikdo by mu míč nevzal," lamentoval na tiskovce po utkání Komňacký. „I my jsme to tam mohli v klidu dohrát. Ale chtěli jsme vyhrát a doplatili jsme na to."

Vysočina se tak i počtvrté vracela domů s prázdnou. Stejně jako na Slovácku zcela zbytečně. „Děláme chyby, které nás stojí nejen body, ale takový ten klid v klubu a také lepší postavení v tabulce," uznal trenér.

S tím souhlasí i Jánoš: „Dát tři branky a nevyhrát, to je špatný."