Derby bylo hodně dramatické

Kostelec, Dobronín – Po první půlce prý už mohlo být rozhodnuto. Na tom se shodli po fotbalovém derby Kostelce s Dobronínem oba trenéři. Tahák 4. kola I. A třídy skupiny A ale rozhodoval až hektický závěr, ve kterém nejdříve domácí vyrovnali, a vzápětí na to odpověděli vítěznou ranou hosté!

30.8.2017

Fotbalisté Dobronína (vlevo Tomáš Sedláček) vyhráli derby v Kostelci 3:2.Foto: Deník / Loskot Jaroslav

Kosteleckému výběru se vstup do sezony povedl. „Átřídní“ nováček šel do nedělního mače s Dobronínem dobře naladěný, na kontě měl sedm bodů. „Ale první půlka byla naprosto nejhorší, co jsme kdy odehráli. Byli jsme nedůslední, pomalí, laxní v situacích a bohužel jsme se neprobudili ani po dvou neproměněných šancích Dobronína. Potom jsme jim stejně připravili dva góly,“ zlobil se trenér domácích fotbalistů David Votava.

A mohlo být i klidně ještě hůř. „My jsme hráli v první půlce výborně, ještě jsme šli dvakrát sami na branku, ale tam je podržel jejich gólman fantastickými zákroky. Mohlo být už rozhodnuto. A když oni pak v závěru poločasu dali gól, věděl jsem, že to nebude jednoduché,“ reaguje kouč Dobronína Jan Chramosta.

Druhá půlka opravdu přinesla jinou partii. „V kabině jsme si řekli, že to musíme změnit. A na hřišti to by to zase starý dobrý Kostelec. Hráli jsme agresivně, presovali jsme,“ těšilo Votavu. Hosté už tak suverénní nebyli, i když k třetí brance jim chyběl kousek. Míč zastavila tyčka. „Začali jsme celkem dobře, ale od 60. minuty jako když utne. Oni měli obrovský nápor, nepustili nás k ničemu,“ říká Chramosta. „A já musím uznat, že si to vyrovnání zasloužili,“ doplňuje dobronínský kouč, který musel v 90. minutě sledovat, jak se domácí radují z druhé branky. Stav byl rázem 2:2, a všichni na fotbalovém hřišti v Kostelci si mysleli, že derby vítěze nenajde.

Opak byl ale pravdou. V druhé minutě nastavení rozhodl dobronínský Cink z přímého kopu. „Chtěli jsme to po tom vyrovnání ještě vybláznit, měla přijít přihrávka dopředu, ale oni to zachytili, přišel faul a standardka, a my jsme dostali třetí gól,“ kroutil hlavou David Votava. „Štěstí se nakonec přiklonilo na naší stranu. A já nevím, jestli mi to kluci dělají schválně. Ten zápas mohl být klidný a rozhodnutý už dávno, kdybychom proměňovali vyložené šance,“ doplňuje Jan Chramosta.

V kosteleckém táboře naopak zavládlo zklamání, ale kouč svůj tým nijak zvlášť nehanil. „První poločas byl hrůzostrašný, ale druhý už byl dobrý. Za druhý se nemáme za co stydět, ale první půlku musíme vyhnat z hlavy. Ten závěr byl dílem hříčky osudu,“ uzavírá David Votava.

30.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zapálené svíčky, kytice, satirická představení i hudební vystoupení. Takové bylo páteční vzpomínání na události, které se staly 17. listopadu roku 1989. Akce, kterou pořádal Spolek pro navrácení sochy Tomáše Garrigua Masaryka do Jihlavy, probíhala v Jihla
7

OBRAZEM: U klíčů v Jihlavě se vzpomínalo

Nový předseda Okresního mysliveckého spolku Třebíč Tomáš Sedláček
4

Postavení myslivců není takové, jaké by si zasloužili, říká jejich šéf

Zahrádky v Jihlavě budou po 22. hodině otevřené pouze na výjimku

Jihlava – Krajské město Vysočiny připravuje úpravu tržního řádu, jenž ošetřuje provozní dobu restauračních zahrádek. Kvůli tomu bude od příští sezóny možné po desáté hodině večer provozovat pouze venkovní zahrádky, které budou zapsány v příloze tržního řádu.

OBRAZEM: Gól přišel pozdě. Souboj nováčka s lídrem ovládl favorit

Jihlava - V hokejové extralize svedl los 22. kola k sobě nováčka z Jihlavy a západočeského lídra tabulky Plzeň. Na zajímavý souboj bratrů Kubalíkových však již nedošlo. Starší Tomáš sice v dresu Dukly nastoupil, ale mladší Dominik se vrátil do švýcarské ligy. Zápas se tak stal bitvou mezi brankáři Škarkem a M. Svobodou, v minulé sezoně spoluhráči, ze které vyšel vítězně plzeňský gólman.

Vysočina odehrála na Letné statečnou partii, srazil ji gól z úvodu

Jihlava, Praha – Mohli překvapit. Povedenou partii odehráli na stadionu Sparty jihlavští fotbalisté. Na Letné si překvapivě vypracovali velké množství brankových příležitostí, nevyužili však ani jedinou. Naopak sami už ve čtvrté minutě z první povedené akce domácích inkasovali a domů odjížděli s nejtěsnější porážkou 0:1.