Pomohl jim k tomu i solidní začátek. „To, co jsme si mysleli, že bude upřednostňovat soupeř, že bude spoléhat na standardky, bylo obráceně. Standardkou jsme si pomohli sami,“ potěšilo beranovského trenéra Kamila Eliáše, že jeho svěřenci slavili gól Mišky po rohu už v 13. minutě. „Prolétlo to malým vápnem,“ stěžoval si jeho protějšek, rantířovský Radek Pavlíček.

Tento moment přidal hostům ještě více sebevědomí. „To naši kluci potřebují, první gól. Pak si začnou věřit, hráli perfektní fotbal,“ chválil Eliáš.

Ačkoliv ve zbytku první půlky už žádnou gólovou radost projevit nemohl. Proti byl hlavně rantířovský gólman Krupica, a také někdy nepřesnost. „Ale i my jsme tam měli dva náznaky šancí, bohužel Lojda s Holubem promeškali zakončení,“ říká Pavlíček.

Po změně stran to už byla jasná partie ze strany Velkého Beranova. Rantířov začal odpadat i fyzicky a morálně. „Chtěli jsme začít aktivně, ale vyrovnané to bylo tak deset minut. Pak jsme dostali druhý gól, když se to odrazilo od Krupici, a ta naše hra totálně spadla. Začali jsme i prostřídávat, protože jsme věděli, že na to nemáme. Oni prostě byli lepší a vyhráli zaslouženě,“ uznal trenér domácího celku. „Oni hrají agresivní účinný fotbal, útočí v pěti lidech, záložníci chodí do rolí útočníků, a to se těžko brání. To jaro je pro nás obrovské trápení a konec sezony pro nás bude vysvobozením. Musíme to dát do příští sezony nějak dohromady, ale bohužel nejsou lidi,“ doplňuje Pavlíček.

Ilustrační foto
Fotbalovou III. třídu vyhrál s předstihem Dobronín B

Velký Beranov si naopak derby užil a díky dvěma gólům Matějíčka ho dovedl do zdárného konce. „Rychlostně jsme na tom byli lépe. S přibývajícím časem jsme měli čím dál víc šancí, a kdyby to kluci proměnovali, mohlo to skončit klidně dvouciferným výsledkem, i když by to nebylo spravedlivé. Ale Krupica nám minimálně čtyři samostatné nájezdy ještě chytil,“ říká Kamil Eliáš, který vyzdvihl i to, že jeho tým neinkasoval. „Oni hrozili jen po standardkách, nic tam neměli. Navíc náš brankář zhubl o třicet kilogramů a dostal se do fazony. On byl dobrý už tenkrát, ale teď je lídr mančaftu. Je schopen klidně nastoupit i do pole a kluci tu jistotu z něj vycítí, a dovolí si víc,“ chválí brankáře Markoviče kouč Velkého Beranova.

Ten navíc prozradil, že do derby neposlal tu nejsilnější sestavu. „Zvolili jsme jinou strategii. Pojali jsme to už jako přípravu na novou sezonu. Nastoupil dorostenec, lidi z lavičky. A překvapivě to zvládli nadstandardně. Ale oba týmy chtěly hrát fotbal, diváky to muselo bavit. Bylo to slušné derby, kamarádské a nebyly to žádné býčí zápasy,“ uzavírá kouč hostů.

Pro fotbalisty Velkého Beranova (v modrobílých dresech) je finále Ježek Cupu vrcholem sezony. Tým z Jihlavska dnešnímu mači podřídil vše.
Pro Velký Beranov je pohár vrcholem sezony